Teisipäev, detsember 9, 2014
 

Riik on eelkõige inimesed

Novembris, kui riigikogus oli arutusel Eesti kodanikuühiskonna arengukontseptsioon, püstitas ajaleht Postimees küsimuse: Kas vabatahtlikud võtavad üha enam kohaliku elu korraldamist enda peale seetõttu, et riik ei saa hakkama?
Eesti Kodukandi vabatahtliku tegevuse valdkonna juht Eha Paas vastas sellele pühapäeval Türil toimunud vabatahtlike tunnustamispeol, et tema arvates tegutsevad vabatahtlikud seetõttu, et nad hoolivad oma riigist ja oma inimestest.
“Üks jätkusuutlik ja arenev riik saab toetuda väga paljus just vabatahtlikele ja nende tegevusele. Riik ei ole vaid parlament Toompeal, ministeeriumid ja ametnikud. Riik on eelkõige inimesed ja on täiesti loomulik, et inimesed tahavad ise oma elu korraldamisse panustada ja seeläbi aidata kaasa ka Eesti ühiskonna arengule.”
Paas ütles, et ta ei pea päris õigeks seda, kui vabatahtlikud peavad vabatahtlikule tegevusele veel peale maksma. Ta tõi näite, mis tema arvates pole normaalne – kui vabatahtlik merepäästja peab kirjutama projekti, et leida rahastus paadimootorile, et paat oleks sõidukorras kui hädasolijale appi vaja minna. Või peavad vabatahtlikud, kes jagavad riide- ja/või toiduabi toimetama kõledates ja remontimata ruumides? Või peavad vabatahtlikud, kes tahavad lapsi toetada, ise leidma remondirahad läbilaskva katuse parandamiseks või ruumide värvimiseks?
Paas rõhutas, et ministeeriumid ja omavalitsused peavad mõistma ja arvestama oma eelarvetes vabatahtliku tegevusega seotud otseste kulude katmisega ja tugisüsteemide toetamisega.
Loodetavasti jäi see mõte meelde ka vabatahtlikke tänanud Vabariigi Presidendile ning jõuab mingit pidi ka ministrite ja omavalitsusjuhtideni.

9. detsember 2014

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411