Teisipäev, detsember 23, 2014
 

Pealinn tunnustas Sven Kõllametsa

www.facebook.com/spordijanoorsooamet
Hiiumaalt pärit Sven Kõllamets pälvis Tallinna linna noortevolikogu tunnustus­auhinna “Tallinna noorte õiguste edendaja 2014”.
Auhind anti Kõllametsale üle 9. detsembril Teatris NO99 toimunud auhinnagalal “Suured teod 2014”. Auhinnaga kaasneb stipendium ja meene “Kuldne Käbi”, mis sümboliseerib noorte häält ja õiguseid, mis kui seemned eraldi on väiksed ja haprad, kuid koos ja hea eestvedajaga on tugevad ning võivad kanduda kaugele.
Tallinna TV-le antud inter­vjuus ütles ta, et on rõõmus, kui tema tegevus on kedagi inspireerinud, sest maailma saab iga inimene vaid ise parandada, seda ka ise teisi põhjusega tunnustades ning inspireerides. “Eneseteostus, kontroll oma elu üle ja võimalus tegeleda motiveerivate asjadega on see, mis paneb iga noore silmad särama,” ütles ta auhinda vastu võttes.
Kõllamets ütles Hiiu Lehele, et stipendiumi abil soovib ta kaasa aidata selleks, et rohkem pimedaid noori saaks ja tahaks kõrgharidust omandada.
Kõllamets oli üks neist, kes detsembris jõustunud tööhõive­reformi vastuvõtmise vastu protestisid, kuid erinevalt kaaslastest ta riigikogusse ei kandideeri, kuna tema sõnul pole tal selleks lihtsalt aega. Suvel läbis Tallinna tehnikaülikoolis (TTÜ) õppiv Kõllamets õiguskantsleri kantseleis praktika. “Sain sealt head materjali lõputöö kirjutamiseks ja kaitsmiseks ning soov on kevadel või hiljemalt sügisel õigusteaduses lõputöö ära kaitsta,” avas noormees oma tulevikuplaane.
Kõllamets on Tallinna noorte­nõukogu aseesimees, TTÜ sotsiaalteaduskonna nõukogu liige ja MTÜ TTÜ Üliõpilasküla juhatuse liige. Lisaks kuulub ta sotsiaalministeeriumi juures tegutsevasse tehniliste abivahendite ja rehabilitatsiooniteenuste ekspertkomisjoni. Tänavu aprillis tunnustas Eesti liikumispuudega inimeste liit
Kõllametsa tunnustusauhinnaga “Igiliikur”.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411