Reede, detsember 5, 2014
 

Pargi 3 konkursi võitis tiim Lember-Vaikla-Huimerind

repro
Helja Kaptein | Hiiu Leht
Reedel kuulutati välja Kärdla sotsiaalkeskuse arhitektuurikonkursi parim ideekavand, mille autoriteks arhitektid Andres Lember, Urmo Vaikla ja Jaak Huimerind arhitektibüroost Studio Paralleel.
Võitjaks osutunud ideekavandi “Totoro” autoreid premeeris Hiiu vallavalitsus 10 000 euroga. Teise koha, ideekavandi “Kevad suvi sügis talv” autorid arhitektuuribüroost OÜ DAGOpen ja OÜ Lünk Arhitektid pälvisid 6000eurose preemia ja kolmanda koha kavandi “Randumine” autorid arhitektuuribüroost OÜ Kavakava said 4000eurose preemia.
Autorid: Park majast tähtsam
Võidutöö puhul tõstis žürii esile sotsiaalkeskuse vajadustele vastavat selget ja läbimõeldud ruumilahendust ning sobivalt modernistlikku välisilmet.
“Ülesanne oli huvitav ja keeruline. Pakkusime isekeskis välja mitmeid lahendusi enne kui ühele neist pidama jäime,” rääkis Jaak Huimerind auhinda vastu võttes. “Kõige keerulisem oli erinevate osade – pansionaadi, päevakeskuse ja teeninduspoole – omavaheline sidumine ühtseks tervikuks. Püüdsime hoonestusega mitte liiga laiali minna, vaid hoida seda koos ja seeläbi jätta ümber alles pargiala.”
Lember täiendas, et mitu korda on neilt küsitud, miks pole majal viilkatust. “Silma ei pea paistma mitte maja, vaid park oma jõe ja sildadega,” selgitas ta.
Urmo Vaikla kommentaar jäi saamata kuna ta ei saanud autasustamisel osaleda.
Eesti arhitektide liidu aseesimees ja žürii liige Peeter Pere ütles, et tegemist oli väga kõrgetasemelise võistlusega ja žürii töö oli raske.
Võistlejail tuli ruumiprogrammi kavandamisel arvestada hoone energiatõhususe, ehitusliku ja kasutamismaksumusega, aga ka sellega, kuidas inimesed hakkavad hoonetes liikuma. Lisaks sellegagi, et hooned Kärdlasse sobiks.
“Kõik tööd olid omast kohast väga põnevad ja ka esimesed kolm on üksteisest väga erinevad.” ütles Pere.
Konkursile laekus 12 tööd nimekatelt arhitektidelt. Kõik võistlustööd on Kärdla kultuurikeskuses stendidel näha nädala lõpuni.
Hiiu vallavanem Georg Linkov ütles, et tema on sotsiaalkeskuse ideekonkursi tulemusega rahul. Nüüd algavad läbirääkimised võidutöö autoritega. Kavas on läbi rääkida ajakava projekteerimistööde alustamiseks. Linkovi sõnul on selleks vaja leida täiendavaid vahendeid. Kogu kompleksi rajamise summa peaks jääma esialgsel hinnangul 3–4 miljoni euro kanti, tööprojekti hind moodustab sellest
10 protsenti.
Hoonestus, mis praegu Pargi 3 kinnistul on, lammutatakse ja Linkovit tsiteerides “ideaalis lüüakse kopp maasse olenevalt rahastusest järgmise nelja-viie aasta pärast”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411