Teisipäev, detsember 2, 2014
 

Lauka kooli mälumänguvõistkond üllatas

Hergo Tasuja
Kolmapäeval, 26. novembril viidi Emmaste põhikoolis läbi 12. Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste Hiiumaa eelvoor. Üllatuslikult – sest varasematel aastatel, kui eelvoor on läbi viidud Emmastes, nad osalenud ei ole – võitis Lauka põhikool 54 punktiga sajast võimalikust. Kooli esindasid Robin Niidas, Gregory-Martin Linder, Mona Leo ja Kaija Kokkota.
Sealjuures edestas Lauka põhikool ka keskkoolide arvestuses võidutsenud Kärdlat – võistkond Annaliisa Post, Anet Post, Merit Rebase
ja Anneli Jaanus kogusid poolesaja küsimusega
51 punkti.
Mälumängus olid esindatud kõik Hiiumaa põhikoolid ja gümnaasiumid. Ka tulemused on võrreldavad, kuigi põhikooli küsimustelehel oli umbes veerandi küsimuste juures lisavihjeid.
Põhikoolidest ja ka üldkokkuvõttes teenis 47 punktiga teise koha mullune võitja, Palade kooli võistkond kooseisus Joosep Jürimäe, Peeter Valdman, Mart Aleks Nittim ja Sandra Pahk.
Põhikoolidest oli kolmas Emmaste II koosseisus Salme
Vesingi, Kaspar Jaakson, Johannes Markus Altmäe ja Konrad Valk. Nad kogusid
43 punkti ehk vaid ühe rohkem kui koolikaaslased ja Käina gümnaasiumiosa võistkond.
Üleriigilises arvestuses oli Lauka põhikooli tiim kõrgel 13. kohal. Võrdluseks, et parim põhikoolivõistkond Vändra gümnaasiumist kogus 70 punkti.
Kokku osales koolinoorte mälumängus 230,
sh 114 kesk- ja 116 põhikoolivõistkonda.
7. märtsil Viimsi keskkoolis toimuvasse finaalmängu pääseb iga maakonna parim, lisaks 18 paremat mõlemas, nii põhikoolide kui keskkoolide arvestuses.
Hiiumaa põhikoolide tiimidest sai lisaks Laukale finaali veel Palade võistkond, keskkoolide arvestuses maakondlik võitja Kärdla ühisgümnaasium.

HERGO TASUJA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411