Reede, detsember 19, 2014
 

Konkurss väikestele ja tublidele

Isegi päris väike ettevõte võib olla väga tubli. Ja visa ka. Seda kinnitab tänases lehes ilmuv lugu autokaupade maaletoojast OÜ Relle Auto­kaubad, mis väikese saare väikesel turul suutnud püsida 22 aastat.
Hiiumaa ettevõtjate liit (HEL) märkas mõned aastad tagasi, et kui tunnustada vaid aasta tegijat, aasta investeerijat ja aasta alustajat, jääb hulk väikeseid, kuid tublisid ettevõtjaid fookusest välja. Kuid suur osa meie saare ettevõtjaid on just väikesed, Euroopa mõistes lausa mikroskoopilised. Ega see tähenda, et nad meie jaoks vähem väärtuslikud oleks – ikkagi töökoht saarel ja üks inimene meie väikeses kogukonnas lisaks. Nii algataski HEL auhinna “Väike ja visa”, mille tänavu sai Relle Autokaubad.
Detsembri algul kuulutas Eesti väikeettevõtete assotsiatsioon (EVEA) välja ettevõtluse aastaauhindade konkursi “Eesti ettevõtlik vaim” väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.
Eesti ettevõtjatest on üle 99 protsendi väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ning ilma nende ettevõtlike inimesteta Eesti majandust lihtsalt ei eksisteeriks, tõdetakse ka EVEA kodulehel.
EVEA algatas mullu just väikestele ettevõte­tele mõeldud konkursi, kuna leiab, et just väike­ettevõtted väärivad tunnustamist oluliselt rohkem, kui seni seda on tehtud.
Nii kutsubki EVEA üles ettevõtjaid, ettevõtete ühendusi ja eraisikuid tunnustama parimatest parimaid. Aega kandidaatide esitamiseks on 22. jaanuarini.
Kasutagem siis seda võimalust oma väikeste, visade ja tublide tunnustamiseks: n-ö suurel ettevõtluskonkursil on meie ettevõtetel raske pildile pääseda. Seda kinnitab ka fakt, et esimest korda pääses Hiiumaa ettevõte Eesti ettevõtluse auhindade konkursi finaali alles sel aastal. Konkurss aga toimus 14. korda.
Auhindu antakse välja viies kategoorias: aasta parim pereettevõte, aasta naisettevõtja, aasta maaettevõtja ja aasta edukaim alustav ettevõte. Viies, aasta veduri tiitel antakse kohalikule organisatsioonile või erialaühendusele, kelle ühine tegevus on märkimisväärselt edendanud kohalikku elu ja väikeettevõtjate vahelist koostööd.
Hiiu Leht teab vähemalt kahte sellist: Hiiumaa turismiliit ja Hiiumaa käsitööselts.

19. detsember 2014

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411