Reede, detsember 12, 2014
 

Jätkuks vaid friike

Pikka aega on käinud jutud, et üks Hiiumaa edukatest ettevõtetest, AS EstPak Plastik kolib oma tegevuse mandrile ja pühib kodusaare tolmu jalgelt.
Eks see olnuks ju loomulik – olla ettevõtja kaugel saarel tähendab igal juhul lisakulu transpordi näol. Seda, et see lisakulu nii suur on, EstPak Plastiku puhul näiteks 100 000 eurot aastas, poleks osanud arvata.
Enno Harjak ütles Hiiu Lehele, et õnneks ei lahku ettevõte päriselt, laieneb hoopis mandrile ja osa tsehhe jääb ikka Kärdlasse.
Ettevõtluspäeval “Tööstussaar Hiiumaa” tsiteeriti plastiettevõtjat Mati Nursi, kes ütles, et ettevõtjad, kes oma tootmise Hiiu saarel püsti panevad, on parajad friigid: vea tooraine kohale ja kaup välja! Aga nagu ütleb tänase esikaaneloo kangelane Enno Harjak: hiidlane hoiab hiidlast ja kui armastad oma kodusaart, jääd siia.
Selliseid friike Hiiumaal praegu veel on. Jääb loota, et neid tuleb ka juurde ning järgmine põlvkond, kes emadelt-isadelt ettevõtte ükskord üle võtavad, on samasugused friigid – Hiiumaa patrioodid.

12. detsember 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411