Teisipäev, detsember 23, 2014
 

Halulaev kutsub ellingusse külla

MTÜ Halulaev liikmed kutsuvad kõiki hiiu halulaeva ehitamise huvilisi jõulu teisel püha, reede, 26. detsembri õhtul Suursadama ellingusse. “Oodatud on ka muidu uudistajad,” lisas MTÜ eestvedaja Ain Tähiste. “Pikkadest pühadest on inimesed ehk väsinud ja soovivad ehk vaheldust,” oletas Tähiste ja lubas jagada selgitusi, kuidas on edenenud laevaehitus.
Samas näidatakse kuidas näeb välja Hooandjate abiga ostetud ja paika pandud sõukruvi. Lisaks tutvustab ta halulaevaehitajate tulevikuplaane ning pakub tulijaile sooja teed ja glögi.
Nii nagu seda teevad halulaeva ehitajad praegu, ehitati Hiiumaal viimati laevu 65 aastat tagasi. Viimase hiidlaste laeva ehitus käis Õngu rannas, kuid jäi
1944. aastal nõukogude Venemaa okupatsiooni tõttu pooleli. Nõukogude ajal oli mereleminek keelatud ja laevaehitusoskused hääbusid, kuigi hiidlaste omanduses on aegade jooksul olnud umbes paarsada kahemastilist kaljast. Nendega veeti peamiselt küttepuid Tallinna. Sellest on tulnud ka aluse tüübinimetus halulaev.
Niisiis, jõulu teisel pühal oodatakse külalisi Suursadama ellingusse unikaalse halulaeva valmimist uudistama kella 17–19ni.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411