Teisipäev, detsember 23, 2014
 

Eiko Vahter võistleb “Noorel meistril”

kutseharidus.ee
Neljapäeval selgusid Viljandi kutseõppekeskuses müürseppade võistluse “Jõulukellu 2014” parimad  – üks kuuest oli Hiiumaa ametikooli õpilane Eiko Vahter.
Esikuuikusse pääsenud noored müürsepad hakkavad omavahel võistlema märtsis Tallinnas toimuval vabariiklikul kutsevõistlusel “Noor meister”.
Eikol on olemas ka eeskuju, kelle saavutustest eeskuju võtta: mullu tõi ametikooli õpilane Sander Hindrikus võistluselt “Noor meister” esikoha. Mõlema juhendaja on õpetaja Veikko Martin.
Martin ütles, et Vahter oleks võinud “Jõulukellu” võistluse võitagi; töö oli korralik, aga ta jäi ajahätta. “Võistluspinge taluvus on noormehel hea, aga ta alustas tööd liiga rahulikult, tahtis teha väga korralikult – aja planeerimine oli kehva,” selgitas Martin.
Võistlejail tuli Columbia kivist laduda kaarjate ja gooti stiilis aknaavadega näidissein. Vahter jõudis etteantud ülesande küll täita, aga lõpus kannatas kiirustamise pärast kvaliteet.
Eiko Vahter õpib ametikooli kolmandal kursusel puit- ja kiviehitiste restaureerimist ning oli suvel meistri kõrval praktikal Veikko Martini ettevõttes OÜ Koldevärk. “Ainult koolitundides omandatu põhjal vilumust ei saavuta,” ütles Martin poisi kiituseks.
“Jõulukellu” parimaks osutus Viljandi kutseõppekeskuse õpilane Lauri Naber, teisele kohale tuli Keiro Nupp Võrumaa kutsehariduskeskusest ja kolmanda koha pälvis Rakvere ametikooli õpilane Taavi
Reinike. Neile järgnesid esikuuikus Sigrit Kreitsman Järvamaa kutsehariduskeskusest, Eiko Vahter Hiiumaa ametikoolist ja Kaspar Kondratjev
Tartu kutsehariduskeskusest.
Järjekorras kümnendal erialavõistlusel “Jõulukellu” osales 12 noort. Võistluse korraldas Viljandi kutseõppekeskus koos sihtasutuse Innove ja ASiga Wienerberger.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411