Reede, november 7, 2014
 

Suursadama museaalid kolivad Kärdlasse

Harda Roosna
Suursadama vanas sadamaaidas asuvad merendusega seotud dokumendid, meremeeste isiklikud asjad, laevaosadeni välja. Eksponaate on palju, aga tingimused pole paljudele esemetele soodsad.
Ettepaneku kohandada Kärdlas Vabrikuväljak 4 tühjana seisev maja väiksemate museaalide säilitamiseks ja näitamiseks, tegid MTÜ Hiiumaa Meremuuseum koos MTÜga Pühalepa Vanamehed Hiiu vallavalitsusele.
Nende idee järgi võikski meremuuseum jääda SA Hiiumaa Muuseumid hallata. “Siis saab kaasata vastavaid spetsialiste, kes oskavad ajalooliste esemetega ümber käia,” ütles Hiiumaa meremuuseumi juhatuse liige Sulev Vahter. Suursadama aita, kus praegu meremuuseumi ekspositsioon asub, jääksid mõõtmetelt suured ja rasked esemed, mis Vabrikuväljaku majja ei mahu. “Neid on nii palju, et sealgi on vaatamist küllaga,” kinnitas Vahter. Dokumentatsioon ja muud “peenemad ja uhkemad” asjad leiaks siis koha Kärdlas.
Hiiu abivallavanem Katrin Sarapuu ütles, et Hiiu valla arengukavas on see ettepanek ka kirjas. Sarapuu sõnul praegu selle küsimusega ei tegeleta, kuna alles äsja SA Hiiumaa Muuseum moodustati – see alustas tegevust 1. novembrist. “Kui istume ühise laua taha, tuleb ka Suursadama museaalide saatus päevakorda,” lubas ta. Seda, kust saadakse raha, et kehvas seisus kalevivabriku elamu korda teha, abivallavanem veel öelda ei osanud.
MTÜ Hiiumaa Meremuuseum asutati 2011. aastal, selle ekspositsioon asub Pühalepa valla Suursadama vanas sadamaaidas.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411