Teisipäev, november 18, 2014
 

Suuremate jalkapoiste uus hooaeg tuleb juba täisväljakul

erakogu
Äsja hooaja lõpetanud jalgpalliklubi (JK) Kärdla Linnameeskond (LM) 2002 poiste võistkond, kes seni mängis vähendatud suurusega väljakul, pallib tuleval aastal täismõõtmetega jalkaväljakul.
Meie jalkapoiste treener Jaanika Küttim on tänavu D1 liigas mänginud poiste, kellest enamuse sünniaastaks 2002, hooajaga väga rahul. “Nende mänguoskus on palju arenenud ning väljakul ei ole enam paanikat ega ülepinget. Mängu võetakse varasemast rahulikumalt,” rääkis treener.
Tuleval aastal hakkavad nad pallima suurel väljakul ja mängijaid on kümme pluss väravavaht. Seni oli palliplats umbes poole staadionimuru suurune ja mängijaid koos väravavahiga kaheksa.
Võistkonnas mängisid sel hooajal Jaanus Sõmer, Sten Ristmägi, Sven Aigar Tamme-
veski, Andris Valk, Holger Sepma, Kert Kütt, Ats Erk, Markus Pink, Indrek Nõulik, Rando Aasma, Karl Värva, Rasmus Padari, Joel Hiis, Karl-Markus Kivioja, Johannes Niinemäe, Andres Sõmer ja Kristjan Ugam.
Õppisid meeskonnatööd
D1 liiga mängudest jäi treenerile hooajast eredamalt meelde kaks, mis peeti Pärnu JK Poseidoniga. Need olid väravaterohked kohtumised, mis mõlemad lõppesid 13:0 meie poiste võiduga. “Nendes mängudes oli näha, kuidas poisid nautisid mängu ja harjutasid koostööd. Ei olnud enesenäitamist, vaid lihviti mängu ülesehitamisoskust,” selgitas Küttim.
Treener ütles, et tiimitööd väga õpetada ei saagi, vaid see peab mängijal iseenese seest tulema: “Saan kaasa aidata korduvalt seletades, et jalgpall pole individuaalne ala. Osadel poistel on õige hoiak juba käes ja nad kaasavad võistkonnaliikmeid oma ründe- või kaitsetöösse.”
Mängijaid väljakule saates hindab treener nii seda, millist asetust keegi tema arvates mängima peaks, kui ka seda, mida poisid ise eelistavad. “Tihti juhtub, et kui lasen mängija sellele positsioonile, kuhu ta ise tahab, valib ta lõpuks ikkagi minu pakutud mängukoha,” rääkis Küttim ja lisas, et selles vanuses ei ole mängija roll kohe paigas, vaid proovitakse erinevaid.
Oma hoolealuste hooajal peetud mänge hinnates nägi treener, et üpris palju mõjutas poiste enesetunnet ja mängu kulgu teadmine sellest, kes on vastane. “Poistele on kõige raskemad olnud need mängud, kus nad tajusid vastase üleolekut,” tõi Küttim esile. Treeneri hinnangul erilisi ebaõnnestumisi hooajal siiski ei olnud.
Võidud pooltel mängudel
Kärdla LM 2002 poiste võistkond mängis tänavusel hooajal 18 mängu, iga vastasega kolm korda. Viimase mängu pidas võistkond 9. novembril Pärnus sealse Kalevi spordiklubi võistkonnaga. “Oli tugev vastane. Me enamjaolt domineerisime, mis on väga hea tulemus. Läksime juhtima 1:0, siis tuli 1:1, läksime jälle 2:1 ette, aga lõpuks jäi ikka 2:2,” kirjeldas treener hooaja lõpumängu.
Kui kevadel kaotati esimeses omavahelises mängus pärnakatele 2:5, siis järgmisel kahel korral võeti 2:2 viik. Kokkuvõttes kogus meie võistkond üheksa võitu, viike oli neli ja kaotusega tuli leppida viiel korral. Seitsme võistkonna seas oli lõpptulemuseks neljas koht. Tugevaim oli Pärnu JK, eelnimetatud Pärnu Kalev SK oli teine ja Saaremaa JK aameraaS kolmas.
Suurimad väravakütid olid kalevlased 117 väravaga. Meie poisid lõid hooajal 73 väravat ja oma puurist tuli välja võtta 35 palli. Kolmandiku Kärdla LM 2002 võistkonna väravatest lõi Kert Kütt, kes on 24 kolliga väravalööjate edetabelis kuues.
Treener alustas mängijana
Küttim, kes treenib nii Kärdla LM nooremaid kui vanemaid poisse, alustas ise jalgpallimängu Emmaste põhikoolis kohe esimesest klassist Egon Tintse käe all. Koolis oli tüdrukute punt, mis osales võistlusel Snickers Cup. Lisaks käisid Emmaste tüdrukud jalgpalli mängimas Läänemere saarte ühenduse B7 noortemängudel Ahvenamaal.
Treeneritöö vastu tekkis Küttimil huvi mullu kui Hiiumaal koolitati rahvajalgpalli treenerid. “Tundsin, et tahan minna ja hakata sellega tegelema. Koolitusel kohtusin ja tutvusin MTÜ Hiiumaa Jalgpall eestvedajatega, kes kutsusid mind Kärdlasse klubi alla,” meenutas Küttim. Esimesed, keda ta treenima hakkas, olidki praegused D1 liiga poisid.
E1 ja D1 võistkondade põhitreeningud toimuvad Kärdlas, sest koosseisust enamik on samast, aga mängijaid on ka Emmastest ja Käinast. Treener märkis, et Emmaste poiss teeb enamuse trennidest koduvallas, Käina poistest üks käib pea iga kord Kärdlas, teised mõnel päeval nädalas. Koostreening on oluline kokkumängu harjutamiseks.
Treener tõdes, et selles vanuses lastel, keda tema juhendab, kipuvad huvid vahetuma ja hoolimata pingutustest jäi hooaja jooksul paar poissi ka eemale. “Püüan neid motiveerida treeningute põnevamaks muutmisega,” ütles Jaanika Küttim ja lubas, et talvisel hooajal võetakse huvi ülalhoidmiseks kavva väiksemad turniirid ja sõpruskohtumised.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411