Teisipäev, november 11, 2014
 

Milleks salatseda?

Hiiumaal on millegipärast kombeks, et tunnustatavate nimesid ette avaldada ei taheta ja isegi kandidaate püütakse viimase hetkeni saladuses hoida.
Mitmel pool mujal on teisiti. Näiteks Maaleht kirjutab ette pikad lood kõikidest aasta põllumehe kandidaatidest. Ja kuigi Hiiumaa kandidaadil on mandri suurte põllumajandustootjatega võrreldes märksa väiksem šanss võitjaks tulla, saab ta eelnevalt tähelepanu osaliseks nii Maalehe kui Hiiu Lehe veergudel.
Näiteks aasta ettevõtte konkursil valitakse eelnevalt välja finalistid ja auhinnagalal teatatakse parima nimi.
Saare vahvad naiskodukaitsjad, kes otsustasid hakata andma välja Hiiumaa aasta isa aunimetust, avalikustasid eelnevalt kõik kandidaadid. Ehk just sellepärast oligi väga hästi korraldatud isadepäeva peo ajal Kärdla kultuurikeskuse saalis meeldivalt palju peolisi.
Korraldajad, kes viimse hetkeni tiitliga pärjatu nime saladuses peavad, näevad küll laureaadi üllatunud nägu, aga nad ei näe nende pettunud inimeste nägusid, kes ehk samuti oleks tahtnud tiitlisaajat õnnitlema tulla.
Hiiu Leht leiab, et kui tunnustuse andjad kõiki kandidaate avaldada ei taha, valigu nende seast nominendid ja avaldagu eelnevalt vähemalt need nimed.
Suur au seegi kui ka tiitlit ei tule.

11. november 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411