Teisipäev, november 11, 2014
 

Luuleread sünnivad töö kõrvalt

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kirjaniketuuri raames külastasid hiidlasi ja tutvustasid oma loomingut Mathura, Helena Läks ja Timo Maran, kelle kõigi jaoks on luuletamine kõrvaltegevus.
Luuletaja-tõlkija-kunstnik-kriitik Mathura ütles, et selleks, et juustu leiva peale saada, peavad kirjutajad-luuletajad ikka tegema ka mõnda muud tööd.
Näiteks Timo Maran õpetab Tartu ülikoolis bioloogiatudengeid. Samas on Maranil ka luuletusi, mis otseselt seotud tema tööga. Maran rääkis, kuidas Ukraina kultuurikeskus tahtis koostöös loodusmuuseumiga välja anda raamatu “Poeetiline punane raamat”. “See on katse luule ja kunsti abil väljendada, miks inimene peaks ühe või teise looma- või taimeliigi vastu huvi tundma ja neid kaitsma,” selgitas Maran, kes on hariduselt bioloog ja just seetõttu oskaski kõige täpsemini tema sellesse raamatusse luuleridu luua.
Ka Helena Läks kirjutab värsse Müürilehe veebitoimetaja ja kaasautori töö kõrvalt. Tema avaldas heameelt, et Kärdla linnaraamatukogu kohtumisel oli publiku hulgas ka mehi. “Luuleõhtutel kohtab neid võrdlemisi harva,” nentis ta.
Läks luges põhiliselt luulet oma suvel ilmunud teisest raamatust “Korrosioonikihk”, kuid publik sai  temalt kuulda ka paari veel avaldamata luuletust.
Kirjanik ja kunstnik
Margus Lattik, kirjanikunimega Mathura ja Muhust pärit luuletaja Helena Läks on ka varem hiidlastega kohtumas käinud. Timo Maraniga kohtusid Hiiumaa lugejad esmakordselt.
Eesti kirjanike tuur Sõnaränd XI kestis 4.–7. novembrini Eesti kirjanike liidu eestvõttel ning koostöös Eesti raamatukoguhoidjate ühingu ja Eesti rahvusraamatukoguga.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411