Teisipäev, november 25, 2014
 

Kodutütardel uus jaoskonnavanem

Nädalavahetusel kogunesid Haapsalus Lääne maleva noorte kotkaste ja kodutütarde rühmapealikud ja rühmavanemad. Hiiumaa kodutütardele valiti uus jaoskonnavanem, Helja Kaptein. Malevkonnapealikuna jätkab Hergo Tasuja.
Laupäeva pealelõunal kogunenud noorte kotkaste Lääne maleva pealikekogu ja kodutütarde Lääne ringkonnakogu tegid kokkuvõtteid tänavuse aasta tegemistest ja kinnitasid järgnevaks kolmeks aastaks ametisse noortejuhid.
Kodutütred said endale uued juhid. Lääne ringkonna vanemaks valiti Heli Esko, Hiiumaa jaoskonna vanemaks Helja Kaptein ja tema abiks Heli Tuisk.
Kaptein on Kärdla rühma noortejuht ja aktiivne naiskodukaitse liige, varem pikka aega töötanud kooli huvijuhina.
Pärast ametissemääramist ütles Kaptein, et talle teeb rõõmu kaaslaste usaldus ja üksmeelne toetus. Ta lisas, et ei oska esialgu mingeid sihte või eesmärke seada, vaid harjub kõigepealt uue rolliga.
Kodutütarde põhikirja järgi juhib ja esindab jaoskonnavanem jaoskonda ja annab tegevusest aru ringkonnavanemale. Tihedat koostööd tuleb teha noorteinstruktoriga, kellega üksteisele toeks ollakse.
Senine jaoskonnavanem Piret Veevo avaldas soovi kohast loobuda juba aasta alguses, ent nõustus rolli ametiaja lõpuni täitma. Põhjuseks tõi ta asjaolu, et ei tegutse rühmajuhina ja seetõttu pole tal head ülevaadet noorte tegevustest.
Noorte kotkaste Lääne maleva pealikuna jätkab seda rolli juba üheksa aastat täitnud Hellat Rumvolt. Hiiumaa malevkonnapealiku rollis toetati Hergo Tasuja jätkamist, tema abiks valiti Silver Fokin.
Noorte kotkaste ja kodutütarde organisatsioonil on allüksused igas maakonnas. Erandiks on Hiiumaa, kus tegutseb Lääne maleva osana Hiiumaa malevkond.
Malevkonda juhivad jaoskonnavanem ja malevkonnapealik, igal rühmal on ka oma juhid. Hiiumaa rühmad on moodustatud koolide baasil.
Hiiumaa malevkonda kuulub 2014. aasta lõpu seisuga napilt alla saja kodutütre ja ka noorte kotkaste arv on sarnane.
Noorteüritusel Osaluskohvik nimetas Hiiumaa noortekogu Hiiumaa noortesõbraks 2014 Kaitseliidu, mille noorteinstruktorina tegutseb Ulvi Kark-Jaarma. See on väärt tunnustus kõigile organisatsiooni kümmekonnale noortejuhile.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411