Reede, november 21, 2014
 

Käina töötud lähevad teatrisse

Käina huvi- ja kultuurikeskuse direktor Ly Meldorf rääkis, et olude sunnil kirjutas ta tänavu ka töötute abistamiseks ühe tööharjutuse toetusetaotluse.
Töötute juhendajana seob ta nii mõnedki töötute tegevused ja tööd kultuurikeskusega. “Kõik osalejad on kohusetundlikud ja täpsed,” kiitis Meldorf seitset projektis osalejat, kes teevad kolme kuu jooksul heakorratöid, osalevad vestlusringides ja töötubades. Aga näiteks järgmisel nädalal lähevad kõik seitse teatrisse. Meldorf rääkis, et vestlusest töötutega selgus, et nii mõnigi pole kunagi teatris käinud.
“Tööharjutus on suunatud eelkõige töötu kollektiivis töötamise, tööalase vastutuse ning tööks vajaliku kohusetunde ja täpsuse kujundamiseks,” selgitas Eesti Töötukassa Hiiumaa osakonna teenusekonsultant Ülle Mänd. Ta rääkis, et tööharjutuse sihtrühmaks on arvelolevad töötud, kellel puudub tööharjumus ning kellel on mingeid takistusi tööle asumisel.
“Tööharjutuse projektis osalenud on aktiivsemad, enesekindlamad, motiveeritumad,” lisas Mänd. Ta lisas, et on ka positiivseid näiteid, et endine töötu on tööle asunud või siis otsib aktiivselt tööd.
Tööharjutuse üheks eesmärgiks ongi osalejate sotsiaalsete- ja suhtlemisoskuste parandamine.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411