Reede, november 28, 2014
 

Hiiumaa riigigümnaasiumi eskiis sai valmis

repro
2016. aastal avab praeguse Kärdla ühisgümnaasiumiga ühe katuse all uksed Hiiumaa riigigümnaasium. Äsja sai koolihoone projekteerimise riigihanke võitnud firma OÜ ConArte valmis riigigümnaasium hoone eskiisi.
Riigigümnaasiumi ehitamiseks lammutatakse praeguse koolihoone HUPSi-poolne tiib. Praeguse pikliku ja kitsa tiiva asemele ehitatakse kompaktsema mahuga uus osa, mis võimaldab kaasaaegset ja avaramat siselahendust.
Uue tänava poole tuleb peasissekäik ning kogu esifassaad ehitatakse HUPSi ja raamatukoguga samale ehitusjoonele. Sisehoovis asub tagauks, mille kaudu on võimalik liikuda terrassile ja välialale. Arhitektuurselt on kavandatud linnapilti rikastav selgelt eristuv plokk.
Hiiu valla arhitekt-planeeringute peaspetsialist Jürgen Vahtra vahendas OÜ ConArte arhitektide kirjeldatud arhitektuurset lahendust: “Klassikaliste võtetega on tekitatud elegantne fassaad, millele on modernsete varikatustega lisatud mängulisust. Varikatuste valgele ja rangele välisilmele lisab soojust sisepinna puitviimistlus. Vertikaalsed elemendid fassaadil on inspireeritud võimla ja kõrvalasuvate hoonete (Uus tn 4/3 ja 4/5) fassaadidest”.
Projekti tellijateks on Hiiu vald ja haridus- ja teadusministeerium koostöös ASiga Riigi Kinnisvara.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • andres

    ei tea kas selle uue koolimaja kütmiseks ka raha on?… vöi peavad õpilased seal külmetama nagu praegu.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411