Reede, november 28, 2014
 

Hiidlastest laskurid tõid Soomest kümme medalit

Elmet Orasson
Elmet Orasson
Novembrikuu kolmandal nädalavahetusel, 15.–16. novembril toimus Soomes Vierumäe spordikeskuses SVA Sügisvõistlus veteranlaskuritele (vanemad kui 45 aastat) õhkrelvadest laskmises.
Hiidlased olid Vierumäe laskevõistlus kohal teist korda ja see kujunes meie laskesportlastele väga edukaks, võistluselt võideti viis individuaalset ja viis võistkondlikku medalit.
Õhupüssist laskmises võitis N45 vanuseklassis Riina Tikerpuu kulla ja Liivi Hansen hõbeda, Kalmar Tikerpuu M45 vanuseklassis hõbeda ja Valeri Tamme sama värvi medali M55 vanuseklassis. Õhupüstolist laskmises N45 sai Liivi Hansen pronksmedali.
Samaaegselt toimus ka teine Soome-Eesti veteranlaskurite maavõistlus õhkrelvadest laskmises. Õhupüssi ja õhupüstoli võistkond koosnes viiest erineva vanuseklassi laskurist: N, M45, M55, M65, M70.
Kokkuvõttes kujunes Soome-Eesti maavõistlus õhupüssist laskmises Soome-Hiiumaa maavõistluseks, sest võistkonda kuulusid Hiiumaa laskesportlased Riina Tikerpuu,
Kalmar Tikerpuu ja Valeri Tamme ning KL Männiku Laskurklubi liige Jüri Kilvits. M65 vanuseklassis ei olnudki eestipoolset võistlejat välja panna.
Ka Soome-Eesti maavõistluse õhupüstoli harjutuse võistkonda kuulus kaks hiidlast: Liivi Hansen ja Valeri Tamme. Kõigil kolmel alal jäid eestlased teisele kohale, kuid kindlasti andis iga laskur endast parima.
Eesti veteranlaskureid oli individuaalarvestuses võistlustules 14 ja erinevates harjutustes tehti 27 starti. Eestit esindas ka viis hiidlast, Riina Tikerpuu, Liivi Hansen, Kalmar Tikerpuu, Valeri Tamme ja Aimar Hansen, kes kokku tegid kaheksa starti.
Erinevates vanuseklassides tehti õhupüssiharjutuses kokku 49 individuaalstarti, eestlased viis starti, õhupüstoliharjutuses 64 individuaalstarti, neist eestlased 12.
Vierumäel võisteldi nii õhupüssi, õhupüstoli kui liikuva märgi harjutustes. Viimases meie laskjad ei osalenud, kuna Hiiumaal puuduvad selle ala harjutamiseks võimalused.
Kõigil kolmel laskealal olid kasutusel Sius-Ascor elektroonilised märgid. Kuna laupäeval meie ei võistelnud, saime teha rahulikult lasketreeninguid ja õhkrelvi peale lasta. Kasutasime seda võimalust usinasti, sest Eestis on võimalik elektroonilist märki lasta ainult meistrivõistlustel.
Kui enne minekut mõni kahtles ja kartis rahvusvahelist võistlust, siis tagasi tulles olid ainult positiivsed arvamused ja soov ka tuleval aastal osaleda.

AIMAR HANSEN
Hiiumaa laskespordiklubi

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411