Teisipäev, november 18, 2014
 

Hiidlased ehitavad kallasrajale peamiselt vesiaedu

Riigikogu keskkonnakomisjoni 17. novembri istungil oli tähelepanu keskmes kallasrajaga seotud probleemid. Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra peab oluliseks seadusandliku aluse tugevdamist võitlemisel kallasraja omavolilise sulgemise vastu.
“Hiiumaal kaebusi pole tulnud, aga me ise käime rannalõike läbi,” ütles keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld. Ta rääkis, et aedu on merre ehitatud, aga Hiiumaa randades on need pigem mõne traadiga loomade tarbeks rajatud vesiaiad, mis kohalikus omavalitsuses registreeritud. Sellisel vesiaial peab olema läbikäik nii metsloomade kui inimeste jaoks. “Pigem on see [kallasraja sulgemine – toim] probleemiks suvitusrajoonides, kuhu lausa plankaiad kaldale ehitatud,” ütles Põld.
Keskkonnainspektsiooni andmetel on kallasraja omavolilise sulgemise tõttu viimastel aastatel Eestis menetletud 21 väärteoasja. Seejuures on rakendatud kõiki väärteomenetluse liike: hoiatusmenetlust, kiirmenetlust ja üldmenetlust.
Keskkonnakomisjon käsitleb probleeme keskkonnaseadustiku üldosa seaduse muutmise kaudu. Eelnõu kohaselt lisatakse seadusesse sätted kallasraja ja selle omavolilise tõkestamise järelevalveks ja viiakse kallasraja regulatsioon looduskaitseseadusest üle keskkonnaseadustiku üldosa seadusesse.
Komisjonis toimuvasse arutellu on kaasatud erametsaliidu, omanike keskliidu ja keskkonnainspektsiooni esindajad.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411