Reede, november 28, 2014
 

Eesti naisteühenduste Valge Lindi auhinna pälvis Helen Sööl

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eesti naisteühenduste ümarlaud tunnustas 11. Valge Lindi auhinnaga tänavu naistevastasele vägivallale enim tähelepanu pööranud sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna peaspetsialisti Helen Sööli.
25. novembril Tallinna loomaaia konverentsisaalis toimunud naistevastase vägivalla teemalisel konverentsil “Ava silmad” andis Eesti naisteühenduste ümarlaua (ENÜ) eesistuja Harda Roosna Söölile
üle Valge Lindi auhinna: meene ja diplomi.
“Ta on uskunud naiste tugikeskuste võimekusse abistada vägivalda kogenud naisi, aidanud seda võimekust kasvatada ja seejuures teinud kordades rohkem tööd kui ühelt riigiametnikult võiks soovida,” ütles Roosna diplomit üle andes.
ENÜ peasekretär ja Eesti Naiste Varjupaikade liidu esinaine Eha Reitelmann lisas pärast tänumeene üleandmist, et oma tööga on Sööl murdnud laialt levinud stereotüüpi riigiametnike kohta, kes saavad ainult kõrget palka ega tee õieti mitte midagi, pigem on tüliks. “Ta on oma valdkonna väga hea ekspert ja temaga on väga meeldiv koostööd teha just sellepärast, et tal on põhjalikud teadmised ja me räägime samas keeles,” lisas Reitelmann.
“See tunnustus kuulub kogu meie osakonnale,” ütles Sööl tunnustust vastu võttes. “Ja selle teema tõstatamine on oluline meile kõigile.”
Valge Lindi auhinna annab ENÜ üksikisikule või organisatsioonile, kes möödunud aasta jooksul on kõige rohkem ära teinud Eestis naistevastase vägivalla tõkestamiseks või probleemist teavitamiseks.
Mullu said selle politsei- ja piirivalveameti korrakaitseosakonna juhtivkorrakaitse-
ametnik Kati Arumäe ja keskkriminaalpolitsei juhtivkriminaalametnik Kerli Palu, kellega koos ENÜ viis ellu projekti “Koostöös loome turvalisust”.
Auhinna nimi on laenatud suurimalt ülemaailmselt meeste liikumiselt Valge lint/White Ribbon, millega ühinenud mehed ja poisid kannavad rinnas valget linti kui lubadust, et nad ei ole naiste vastu vägivaldsed, ei kiida heaks vägivalda ega vaiki vägivallast naiste ja tüdrukute vastu.
25. november on rahvusvaheline naistevastase vägivallaga võitlemise päev.
Konverentsi “Ava Silmad” korraldasid Eesti Naiste Varjupaikade liit, Eesti Naisteühenduste Ümarlaud ja võrgustik Mehed Vägivalla Vastu.
Konverentsi toetas Norra finantsmehhanismi 2009–2014 programm “Kodune ja sooline vägivald”.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411