Reede, november 21, 2014
 

Amet palub karjapidajatel kariloomi hoolsamalt valvata

Keskkonnaamet tuletab karjapidajatele meelde, et sügiskülmade saabumisel on kariloomad tavalisest aktiivsemad ning otsivad võimalusi karjaaedadest väljapääsemiseks.
Keskkonnaametile on viimastel nädalatel saadetud mitmeid teateid karjamaadelt välja pääsenud loomade kahjustuste kohta ning seetõttu tuletab amet meelde, et sügiskülmade saabumisel peab olema eriti valvas ning kontrollima sagedamini karjaaedu ja joogivee olemasolu, jälgima karja käitumist ning vajadusel viima loomad talveks siseruumidesse.
“Hulkuma pääsenud kariloomad on suurkiskjatele kergeks saagiks ning keskkonnaamet arvestab suurkiskjate tekitatud kahjustuste hüvitamisel loomaomaniku hoolsust ja vastutustunnet oma karja hoidmisel. Samuti on vabadusse pääsenud karja kättesaamine väga keerukas ja kahjustuste korvamine aeganõudev ning kulukas,” ütles keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.
Kariloomade aedadest väljapääsemise üheks põhjuseks nimetas ta asjaolu, et kariloomadel on veel säilinud sügisrände instinkt.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411