Reede, oktoober 10, 2014
 

Ülevaatenäitus meistritelt

Kadi Laid
Meistrite aasta puhul avas Hiiumaa käsitööselts Kärdlas Vabrikuväljak 2 Meistrite majas näituse, mis annab ülevaate maakonna tippkäsitööliste loomingust. Näitust saab uudistada talvekuu esimese päevani reedeti ja laupäeviti.
Ülevaatenäituse koostamise rõhk oli kanda seltsi liikmel Sirje Elleril, kes avaldas, et näitus on ajendatud Eesti rahvakunsti ja käsitöö seltsi tänavuseks väljakuulutatud meistrite aastast. Üleriigiline selts soovis parimaid käsitöölisi tutvustada veebikataloogis, kus esitlemiseks valiti Hiiumaalt viis meistrit. Hetkel on avaldatud Anneli Tissari ja Tiiu Valdma tutvustused ja tööd.
Reedel avatud näitusel saab näha Hiiumaa käsitööseltsi eelnevalt valitud kandidaatide loomingut. “Meistrikandidaate oli 14, neist näitusele tulid välja 11,” rääkis Eller. Meistrite maja lõunapoolses toakeses on väljas Anneli Tissari, Tiiu Valdma, Elga Nõmme, Katrin Lemberi, Sirje Elleri, Eila Tõnissoni, Natalia Kuhi, Rita Altmetsa, Eero Nõmme, Sven Kokkota ja Ain Jepišovi tööd.
“Tööd on suhteliselt värsked. Need, mis tehtud varem, on muul moel erilised,” selgitas Eller. Ta tõi näiteks tänavu esimest juubelit tähistanud käsitöömeistri Anneli
Tissari, kellelt on väljas Kärdla kalevivabrikuainelised nukud ja pulmakinnaste koopiad. Viimaseid oli huvilistel võimalik suvel uudistada ka Soera talumuuseumi aidas.
Näitusetuba on täidetud meeldivalt mõõdukalt, kuid iga meistri oskustöö vaatlemiseks tasub varuda siiski piisavalt aega. Tulek on vaja sättida Meistrite maja käsitööpoe lahtiolekuaegadele, mis on reedel kella 11–18ni ja laupäeval kella 11–15ni. Seega saab näitust külastada kokku kümnel päeval. Tellimisel ka muudel aegadel, mis leppida kokku telefonil 5666 6879 (Sirje).
Eesti rahvakunsti ja käsitööseltsi eestvõttel rajatud paikkondade meistrite kataloogiga saab tutvuda veebilehel http://meistrid.edicy.co/ Lisaks Tissarile ja Valdmale jõuavad Hiiumaalt käsitöömeistrite kataloogi Elga ja Eero Nõmme, Katrin Lemberi ja Sirje Elleri tutvustused.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411