Reede, oktoober 10, 2014
 

Töö otsib tegijat

Ettevõtlusnädala kokkuvõtteks on hea tõdeda, et hiidlased oskavad olla ettevõtlikud nii suurelt kui ka väikselt. Eelmises lehes tutvustasime neljamiljonilise käibega ASi Dale LD., täna räägime äriga alustavast köösnerist Virge Valgust. Viimane on eeskujuks neile, kes kurdavad, et “keegi ei võta mind tööle” ja “vabu töökohti ei ole”. Valk leidis eneses pealehakkamist olla iseendale tööandjaks.
Hiiumaa ametikooli majandusainete õpetaja ja ettevõtjate erakonsultant Viktor Rõbtšenko rõhutab, et enne ärimaailma sisenemist tasub end koolitada ja võimalusi selleks jagub. “Inimesel peab tekkima tundmus, et ta on ettevõtluseks valmis. Keerulisena tunduvad meile need asjad, mida me ei tunne ega oska,” teab kümnete äriplaanide koostaja.
Samas on teada tõde, et nimetus ettevõtja ei tee kellestki edukat. Edu aluseks on läbikaalutud äriplaan, et prognoosida oma tegevusi kaugemas tulevikus. Vaja on oskusi, teadmisi, pühendumust ja tahet, siis on tööl ka tulemusi.
Hiiu Leht julgustab ettevõtlust kaaluvaid inimesi leidma eneses usku ja tarkust läbi koolituste ärimaailmas läbi lüüa. Ettevõtlus- ja täiskasvanud õppija nädala koolitused on heaks põhjuseks kodust välja tulla ja õppimisega alustada.
10. oktoober 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411