Teisipäev, oktoober 14, 2014
 

Sõrule oma postitempel

Reedel, 17. oktoobril laseb Eesti Post käibele kaks postmarki Hiiumaa Sõru liitsihi kahe tuletorniga. Samal päeval võetakse Sõru muuseumis kasutusele erikujundusega kalendertempel. Templi kujundas Indrek Ilves ning selle motiiviks on samuti Sõru tuletornid.
Sõru muuseum koostöös  Eesti Posti ja Hiiu Kogujate Seltsiga korraldab postmarkide esitluse muuseumis kell 13 ning huvilistel on võimalus sel päeval
Sõrult postitada uusi marke päevakohase postitempliga. Lisaks eksponeeritakse esitusel purjelaeva Alar endise tüürimehe Elmar Lepiku margialbumit ja filateelianäitust.
Erinevalt tavapärasest esimese päeva eritemplist, mida ka sel korral kasutatakse vaid ühel päeval Tallinna postkontoris, jääb Sõru muuseumi tempel pikemat aega kasutusele.
Kuna kasutusele jäävad ka Sõru tuletornidega postmargid, siis saab Sõru muuseum oma külastajatele hakata pakkuma kohaliku motiiviga postisaadetiste saatmise võimalust. Kohaliku motiiviga mark ja tempel muudab saadetise eriliseks iga adressaadi, mitte ainult filatelisti jaoks.
ELMO VIIGIPUU

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411