Reede, oktoober 31, 2014
 

Nööbist kinni

Putkastes tehakse korda külavaheteid ja paigaldatakse teeäärtesse valgustust. Miks jäeti Käina–Heltermaa maanteelt Putkastesse keeravale teele “ohutussaareke” ehk asfalteerimata plats (pildil)? Kas suurest hulgast tihedalt paigaldatud tänavavalgustitest võinuks mõnigi asuda ka selle tee ääres, kus on individuaalelamute rida?
Vastab Käina vallavanem Omar Jõpiselg: “Teid-tänavaid ehitatakse vastavalt projektile ja kindlasti pole õigustatud kõikide kolhoosiajal rajatud teede-platside taastamine samas laiuses ja ulatuses. Esiteks iga ruutmeeter uut teed maksab, teiseks on nii liikluskoormus, liiklemissuunad kui ka ohutusnõuded oluliselt muutunud. Teeme ikka teid järgmiseks
25 aastaks ja pigem vähem, aga korralikult. Valgustus projekteeritakse samuti vastavalt kehtivatele normidele ja kogu valminud Putkaste projekt oli terviklahendus. Valgustusmaste lihtsalt ei ole võimalik tõsta harvemaks, järgmise tänava peale. Mis ei tähenda, et valgustust ei võiks projekteerida ja jätkata selle rajamisega ka küsimuse all olnud tänavalõigule, juhul kui see järgmiste aastate objektide võrdluses sattub olulisemate hulka. Vallavalitsus võtab selle soovi igal juhul läbiarutamiseks.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411