Reede, oktoober 24, 2014
 

Nööbist kinni

Üks Tallinnas elav tuttav rääkis, kuidas postiljonid toovad nende kortermaja esikusse tohutul hulgal reklaamtrükiseid, hinnasoodustusi pakkuvaid trükiseid jms. Nemad majaelanikega panid oma postkastidele kleepsud kirjaga “Reklaame palume mitte panna” ja kõrvale prügikasti, et postiljon saaks reklaamid otse sellesse visata. Ta ütles, et prügikast saab väga ruttu täis ja tema süda tilgub verd kui ta mõtleb nendele puudele, mis on metsas maha võetud selle paberi ja nende trükiste tegemiseks, mida keegi nagunii ei vaata. Kuidas sellist raiskamist piirata?
Vastab keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Berit-Helena Lamp: “Reklaamtrükiste postkastidesse jagamist reguleerib reklaamiseadus, mis tasuta reklaami saatmist ei keela. Kui maja trepikotta jäetud reklaam on elanike jaoks probleem, tuleks postiettevõttele sellest kindlasti teada anda. Meile teadaolevalt vähemalt Euroopa Liidus ei ole selline otsepostitatav reklaam ära keelatud. Ka mujal Euroopas on kasutusel kleebised, nagu meil, mis paluvad postkasti reklaami mitte panna. Mure raisatud paberi pärast on asjakohane, kuid rahustuseks võib öelda, et kogu paberi-
jäätmete hulgast ei moodusta selline soovimatu reklaam siiski kuigi märkimisväärset osa. Pealegi töödeldakse suur osa paberist ümber.”

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411