Teisipäev, oktoober 21, 2014
 

Hiiumaal vähe võlalõksus olijaid

Hiiumaal on tuhande inimese kohta vaid 28 võlgnikku, mis viib Hiiumaa maakondade paremusjärjetuses esikohale. Kõige enam tasumisega kimpus olevaid isikuid on Valgamaal – 64 valgamaalast tuhande elaniku kohta.
Keskmine Hiiumaal võlalõksus olev isik on krediidihaldusettevõtte Lindorffi andmetel 42aastane, tal on umbes kaks võlgnevust kokku 770 euro eest.
Hiiumaal elab 0,4 protsenti Eestimaa võlgnikest. Kõige tüüpilisem Hiiumaal elav makseraskustes isik on 41aastane, tal on võlgu kuni kaks, täpsemalt 1,6 arvet. Keskmine võlg koos tasumiskohustuse rikkumisega seotud kuludega (viivis, krediidiintress, leppetrahvid jms) on 470 eurot, mis teeb ühe isiku kohta võlgnevuseks 770 eurot.
Hiiumaa keskmine võlasumma on Eestimaa keskmisest 170 euro võrra väiksem ja jääb summa suurust arvestades maakondade lõikes eelviimasele ehk 14. kohale.
Võla keskmine summa ühe inimese kohta võib erineda maakonniti pea kaks korda. Näiteks kui harjumaalase keskmine võlasumma on 800 eurot, siis Võrumaal pea poole väiksem ehk 460 eurot.
58 protsenti võlgnikest Hiiumaal on mehed ja 42 protsenti naised. Hiiu naised armastavad tellida tooteid kataloogidest, aga kipuvad selle eest ka võrreldes teiste maakondadega enam võlgu jääma. Mehi on võlgnike seas enam, aga nad on võlgu olevatest naistest viis aastat nooremad. Alla 25aastaseid võlgnikke on Hiiumaal umbes 5 protsenti. Nooremad võlgnikud hakkavad silma ka keskmisest suurema võlasummaga.
Keskmine võlalõksus olev isik on Lindorffi andmetel 41aastane, tal on kaks võlgnevust ning võlgnevusi kokku 1200 euro eest.
Kõige enam, 35 protsenti võlgnikest elab Harjumaal, 14 protsenti Ida-Virumaal ja 10 protsenti Tartus.
Peamised võlalõksu jäämise põhjused on töökaotus, palga vähendamine ja haigestumine. Paljud võlad tekivad ka hooletusest, nt aadressi või telefoninumbri uuendamise järel. Umbes seitsmel protsendil Eestimaa võlgnikest on elukoht teadmata.
Lindorff on Eesti turul 17 aastat tegutsenud krediidihaldusettevõte, mille üheks tegevusalaks  maksetähtaja ületanud arvete menetlemine. Uuringu valimis on üle 100 000 ettevõtte andmebaasis oleva võlgniku.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411