Teisipäev, oktoober 28, 2014
 

Hiiumaa sai esimesed vabatahtlikud merepäästjad

HARDA ROOSNA
Tunnustatud vabatahtlike merepäästjate read täienevad jõudsalt – Hiiu saarel on neid nüüd kolm.
Esimesed kolm tunnistuseomanikku on Allard Kerves, Marek Rätsep ja Ain Tähiste MTÜst Hiiumaa Vabatahtliku Merepääste selts. Joosep Kaasik, peadirektori asetäitja arenduse alal, allkirjastas kolmapäeval, 22. oktoobril vabatahtlike merepäästjate tunnustamise otsuse, millega varasemale 75 merepäästjale lisandus 43 uut.
Hiidlastele varem tunnustatud vabatahtliku merepäästja tunnistusi antud ei ole.
Lisaks kolmele hiidlasele oli vabatahtliku merepäästja tunnistuse saajaid veel kuuest vabatahtlikust mere-
päästeühingust: MTÜst Muhu Merepääste selts kaheksa, MTÜst Kihnu Mere selts viis, MTÜst Mustvee Vabatahtlik Järvepääste kümme. MTÜst Salmistu Paadimees ja MTÜst Toila Merepääste oli kummastki üks. Kõige rohkemaarvuliselt oli esindatud MTÜ Saaremaa Vabatahtlik Merepääste selts – tunnustatud vabatahtlikeks merepäästjateks said 15 seltsi liiget.
Vastava ettevalmistuse on nüüd läbinud ja selle kinnituseks tunnistuse saanud kokku 118 vabatahtlikku merepäästjat Eestimaa eri piirkondadest. Kokku on PPAga sõlminud tsiviilõigusliku lepingu merepäästetööde korraldamiseks 29 ühingut.
Esimesed tunnustatud merepäästja tunnistused anti üle 6. märtsil Tallinnas. Tol korral oli tunnustatuid 48.
Järgmiste tunnustatute kohta allkirjastati otsus 17. juunil ja siis oli nimekirjas 22 vabatahtlikku merepäästjat.
15. septembril lisandus veel 5.
Neile 27 merepäästjale anti toonase piirivalve juhtgrupi otsuse kohaselt tunnistused üle kohaliku politseijaoskonna või kordonijuhi poolt.
Tunnustatud vabatahtlikud merepäästjad on läbinud merepääste koolituse, on füüsiliselt võimekad ja täitnud vabatahtliku merepäästja staatuse nõuded. Neile on tagatud hüvitised ja sotsiaal-
sed garantiid. See tähendab, et vabatahtliku kaasamisel merepäästetööle hüvitatakse vabatahtlikule merepäästjale transpordi- ja sidekulud. Vabatahtliku merepäästja töö on ohtlik ning kui see lõpeb päästja jaoks traagiliselt, on tema lähedastele tagatud rahaline toetus.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411