Reede, oktoober 24, 2014
 

Hiiumaa Muuseumid nõukogu koos

| Hiiu Leht
Teisipäeval, 21. oktoobril allkirjastasid Hiiu, Emmaste ja Käina valla ning kultuuriministeeriumi esindajad notari juures SA Hiiumaa Muuseumid asutamislepingu. Lepinguga määrati kindlaks ka sihtasutuse nõukogu liikmed.
Hiiu vald nimetas esindajaks  vallavanema Georg Linkovi, Emmaste vald Sõru muuseumi juhataja Helve Russaku, Käina vald vallavolikogu liikme, Hiiumaa turismiliidu ja OÜ Mainegrupp juhatusse kuuluva Sander Kopli. Riigi huve esindavad nõukogus Erle Toiger kultuuriministeeriumist ja Urve Maiste rahandus-
ministeeriumist.
Kõigi asutajate poolt ühiselt määrati nõukogusse muinsus-
kaitseameti Hiiumaa vaneminspektor Dan Lukas. “Olen sellisest usaldusest liigutatud,” ütles Lukas otsust kommenteerides. “Usun, et see näitab muuhulgas ka muuseumi ja pärandi laiema käsitlemise ootusi uue sihtasutuse töö planeerimisel.” Lukas lisas, et tema panus sihtasutuse töösse saab paljuski olema seotud muinsushoiu ja pärandikaitse valdkonna kompetentsiga.
Positiivseks nimetas ta, et uue sihtasutuse loomisega on hiidlastel lisaks võimalusele nüüd ka kohustus kaasa rääkida muuseumi tegevuste planeerimisel. “Võimalus kaasa rääkida on olnud ka enne, aga kohustus oma sisendid anda, loob kogu Hiiumaa pärandiga toimetamisele meeldivalt laiema kaasatuse, mis tähendab suuremat tähelepanu, suuremat teadlikkust ja suuremat hoolivust meie ühistest väärtustest.”
Praeguse riigimuuseumi töötajate töölepingud ja asjaajamine läheb sihtasutusele üle 1. novembrist. Sihtasutuse juhatuse liikmena alustab samast päevast tööd avaliku konkursi kaudu ametisse valitud Toomas Kokovkin.
Sihtasutus on riigiasutuse Hiiumaa muuseum õigusjärglane. Sihtasutus kogub, säilitab ja vahendab Hiiumaa kultuuripärandit, samuti tegutseb Hiiumaa kultuuri-, haridus- ja turismialase konkurentsivõime tugevdamise nimel.
Sihtasutuse asutajad on Emmaste vald, Hiiu vald, Käina vald ja kultuuriministeerium.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411