Reede, oktoober 3, 2014
 

Hiiumaa muuseumi fotosid saab nüüd ka veebis vaadata

HIIUMAA MUUSEUMI FOTOKOGU
Hiiumaa muuseum teatas, et kolm aastat kestnud fotokogu digitaliseerimine on lõpule jõudnud ja fotod on  kättesaadavad ka internetis.
“Nüüd on kõigil soovijail võimalik näha muuseumi fotosid kodunt väljumata,” selgitas muuseumi koguhoidja Tiina Selirand.
Fotokogu leiab Eesti muuseumide veebiväravas aadressil www.muis.ee, kus on väljas kõikide Eesti muuseumide kogud.
Hiiumaa muuseumi kogus on 11 177 peamiselt mustvalget fotot, fotopostkaarti ja negatiivi, sealhulgas
43 fotoalbumit, 270 klaasnegatiivi ja 1 ferrotüüp ehk positiivfoto plekil, mis Seliranna sõnul on kogu haruldaseim museaal.
Muuseumi vanimaks dateeritud originaalfotoks arvatakse olevat 1862. aastal Tallinna fotoateljees pildistatud naise portree. Fotokogu pärliteks nimetas Selirand Kärdla noorparuni Ernst O.A. Ungern-Sternbergi (1850–1928) klaasnegatiivide kogu (135 eset) originaalkarpides, kollektsionäär Mihkel Haavamäe (1915–1997) Hiiumaa teemaliste fotopostkaartide kogu (202 eset) ja 12 fotonegatiivi metsavendadest, võetud 1951. aastal Muda külas.
Vanimatest fotograafidest on kogus esindatud näiteks Charles Borchardt, Nikolai Königsfest ja Erich Wirnhoff, aga ka Peet Post, Helene Fendt, Elisabeth Norvid.
Läbi 150 aasta on fotograafid pildistanud Hiiumaa inimesi, loodust ja hooneid, peamiselt Hiiumaal, kuid leidub fotosid maailma eri paikadestki.
“Soovime teile põnevaid avastusi ja oleme tänulikud tagasiside ja lisainfo eest fotodel olevate isikute kohta,” ütles Tiina Selirand.
Muuseumiga saab ühendust võtta läbi Muuseumide Veebivärava keskkonna või meilil info@muuseum.hiiumaa.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411