Teisipäev, oktoober 14, 2014
 

Edgar Haavik: hiidlased võtku koht tagasi

Kadi Kiiver | Hiiu Leht
Noorte võrkpalli Eesti karikavõistlustel Kärdlas mänginud Kuressaare Vanalinna kooli spordiklubi võistkonna treener Edgar Haavik kiitis hiiu noormehi ja leidis, et neil tuleks Eesti meistri positsioon tagasi võita.
“See on väga kena võistkond, mulle meeldib see materjalivalik, poiste aktiivsus ja pühendumus,” tunnustas Haavik Ülari Kaibaldi juhendatavat Hiiumaa Võrkpalliklubi noormeeste võistkonda. Vahetult enne oli Kuressaare võistkond meie poistele kaotanud 0:3.
“Hiiumaa on hea võistkond, nad olid omaealiste meistrid mõni aasta tagasi, nad peaks oma positsiooni tagasi võitma. Näib, et hiidlased seavad sihte pigem järgmiseks aastaks 1997. a sündinud poistega. Meil on viimase aasta võistkond, selle koosseisuga järgmisel aastal välja tulla ei saa,” rääkis Haavik.
Edgar Haavik avaldas, et nende võistkonnale oli U20 (sündinud 1995 ja hiljem) Eesti karikavõistluste teine finaal Kärdlas hooaja esimeseks turniiriks. “Me ei ole nii professionaalsel tasemel ettevalmistust läbi viinud, et oleksime olnud esimesest mängust löögivalmis,” tunnistas Kuressaare VL SK treener.
Reedel kaotati Selver Tallinna I võistkonnale 1:3, laupäeval hiidlastele 0:3 ja Tallinna Tats SKle 1:3. “Mäng Selveriga oli meie poolt väga krobeline ja otsinguterohke, kuid alates kolmandas geimist võis rahule jääda. Tänane mäng Hiiumaaga, kuigi me kaotasime 0:3, oli juba leidmise mäng ja poisid tundsid mängust mõnu. Minu meelest on see kõige olulisem,” rääkis Haavik.
Kokkuvõttes teenis Kuressaare Vanalinna kooli spordiklubi noormeeste võistkond Hiiumaal kaks geimivõitu: neist ühe Selveri ja teise Tatsi vastu. Laupäeva hommikuses mängus hiidlastega teeniti avageimis 21, teises 16 ja kolmandas geimis 19 punkti.
Hiiumaa VK treener Ülari Kaibald kommenteeris pärast mängu saarlastega, et hommikul esimene mäng tuleb poistel alati raskelt. “Võitu oli vaja ja võit tuli – selles mõttes tegime oma soorituse ära,” oli Kaibald rahul. Ta ütles, et U20 vanuseklassis ei ole ühtegi lihtsat mängu, kuna vastaste seas on sageli juba meesteklassis mängivaid poisse ja kunagi ei tea, kuhupoole kaalukauss kukub.
“Meie jaoks oli see hooaja teine turniir. Kahe nädala eest mängisime tsooniturniiril Viljandis, mis meil selles mõttes ebaõnnestus, et eesmärk saada esimese kuue hulka jäi saavutamata. Kaotasime õnnetult Pärnule 2:3 ja teisel päeval hommikuses mängus Viljandile 0:3, sestap kukkusimegi siia teise finaali,” selgitas Kaibald.
Teise finaalgrupi kaudu on võistkonnal võimalus taas kõrgemasse gruppi tõusta. Selleks tuli turniiril esimese kahe hulka tulla, kuid tuli suisa võit. Hiiumaa Võrkpalli-
klubi noormehed võitsid kõik vastased. Hiiumaa alistas Selveri 3:1 (geimid 22:25, 25:19, 25:21, 25:20), Kuressaare 3:0 (geimid 25:21, 25:16 ja 25:19) ja Tatsi 3:0 (geimid 25:20, 25:10 ja 25:17).
Järgmisel võistlusel saab Hiiumaa Võrkpalliklubi omale vastaseks esimese finaalgrupi viimase, Viljandi võistkonna. Teise finaali teine meeskond Selver aga esimese finaalgrupi eelviimase ehk viienda koha võistkonna.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411