Reede, oktoober 24, 2014
 

Avamängu võitis Militaarajalooselts

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdla mälumängu neljandat hooaega alustas võidukalt võistkond Militaarajalooselts, mis varemgi häid kohti saanud. Reedel kogus tiim koosseisus sünnipäevalaps Ain Tähiste, tema tütar Kadi-Ell Tähiste, Mart Mõniste ja Marek Põld 16 võistkonna konkurentsis  maksimaalsest 64st punktist 46. Mullu oli kõikide voorude kokkuvõttes Militaarajalooseltsi päralt viies, kaks esimest hooaega aga teine koht.
Väga tasavägise mängu lõpetas teisena tiitlikaitsja Pühalepa koosseisus Martti Rohusaar, Maarja Orle, Tiit Kerves ja Hergo Tasuja, kes said kirja 43 punkti.
Kolmas oli Uued Tulijad ehk Urmas Berkmann, Enn Veevo, Üllar Soonik ja Rasmus Põial, kelle saagiks jäi 42 silma.
Kärdla mälumäng alustas oma neljandat hooaega vanamoodi. Osaleda võivad neljaliikmelised võistkonnad. Sealjuures on hooaja jooksul lubatud kasutada ka asendusliikmeid, kui keegi mingil põhjusel osaleda ei saa.
Mängud toimuvad reeglina iga kuu teisel reedel. Kokku on hooaja jooksul seitse vooru. Igas 32 küsimust, mis on jaotatud kuude küsimusteplokki. Õige vastus annab kaks punkti.
Järgmine voor mängitakse 14. novembril ja ikka kohvikus Rannapaargu. Kärdla mälumängu eestvedaja on Jan Ignahhin.
Nädal varem, 8. novembril alustab uut hooaega ka üleeestiline omavalitsuste mälumäng Maakilb. Mängujuht Tiit Kervese eestvedamisel peetakse see hiidlaste jaoks koduses Hellamaa perekeskuses.
Eelmisel hooajal osales Hiiumaalt Maakilval viis võistkonda, Pühalepa I ja II, Emmaste, Kärdla ja Kõrgessaare. Neist Pühalepa I jõudis kahe eelvooru tulemusena Rahvaliiga A-finaali Paidesse, kus teenis kuldmedalid.

HERGO TASUJA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411