Reede, oktoober 17, 2014
 

Aasta õppijale on õpe elu osa

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa aasta õppija Heli Hahndorf ei märkagi, et õpib, sest pidevast enesetäiendamisest on saanud tema igapäeva elu osa. Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) tunnustuse pälvisid ka Tuuru koolitusjuht Õrne Põial ja Orjaku külaselts.
Esmaspäeval said Kärdlas Hiiumaa Rajaleidja keskuses tunnustuse osaliseks need, kes usinalt teadmisi juurde ammutanud või teisi koolitanud. TÕN maakondlik tugigrupp austas Hiiumaa aasta õppijat, koolitajat ja koolitussõbralikumat organisatsiooni.
Aasta õppija tiitli sai OÜ Tahe ja OÜ Hiiu Gourmet juhatuse liige Heli Hahndorf.
“Ma ei pane tähelegi, et õpin, sest vaatan pidevalt ringi ja teen uusi asju,” rääkis Hahndorf. Ta ütles, et ei pea seda teadlikuks õppimiseks – see on tema elu osa. Tänavu osales ta Lääne-Eesti tootearendusprogrammis Loole ja SA Tuuru korraldatud e-turunduse koolitusel.
“Asjad, millega end ära elatan, neid pole ma koolipingis õppinud, vaid siinne keskkond on loonud võimaluse tegeleda nii suveniiride kui hooldusvahendite valmistamisega,” ütles ta. Hariduselt kokk ja toitlustuskorraldaja Hahndorf keedab seepi ja siirupeid, valmistab maitsesoolasid, küünlaid ja ihuhooldusvahendeid, ning kõige tipuks kasvatab alpakasid.
“Ilmselt on see minu eripära, teha pidevalt midagi uut!” leidis Heli Hahndorf.
“Võimalus ja tahe õppida peab olemas olema,” ütles tunnustamisel Hiiu maavalitsuse maasekretär Piret Sedrik. Ta rääkis, et surub heameelega kätt neil, kes sellega hakkama saanud.
Hea haldjas ja Orjaku vaim
Aasta koolitaja kategoorias pälvis tunnustuse SA Tuuru koolitusjuht Õrne Põial.
“Teie juurde Tuurusse on mõnus tulla – hea haldjas on majas olemas,” kiitis Hiiu valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert. Ta rääkis, et koos Põialiga on majas püsinud ka tegus koolitusvaim.
Õrne Põial tänas tunnustuse eest ja rääkis, et tema töö poleks midagi väärt ilma inimesteta, kes käivad õpetamas ja õppimas, ning nendeta, kes teda ennast läbi elu on õpetanud. “Mul on olnud läbi aastate ka head töökaaslased,” ütles Põial.
Aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitlit kannab tänavu MTÜ Orjaku Külaselts.
“Kui Õrne Põial on Tuuru maja hea haldjas, siis elades Orjaku külas, tunnen, et ka meil on hea vaim olemas,” rääkis Käina vallavanem Omar Jõpiselg. Kuuludes Orjaku külaseltsi on ta väga rahul sealse aktiivse tegevusega, mis ammu väljunud oma küla piirest.
“Tegemist pole klassikalise ettevõttega, kel kindel koolitusplaan,” rääkis Hiiu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Ermo Mäeots. Selts lähtub oma tegevuses küla arengukavast, kus kirjas, et valminud seltsimajja plaanitakse tootearendusi, ühisturundusi ja koolitusi.
“Kõik need tegevused toimuvad, sest maapiirkonnas elades saab edukas olla vaid end pidevalt harides ja täiendades,” ütles Mäeots. Palgalisi inimesi poolteist aastat töös olnud majas pole – külaseltsi liikmed tegutsevad seal vabatahtlikkuse alusel.
Hiiumaa aasta koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli vastu võtnud Orjaku külaseltsi sädeinimene Margit Kääramees tänas kokkutulnuid HUPSi seinalt loetud lausega: “Elu on lühike, ela oma unistustega ja jaga oma kirge.”
“Tänased tunnustatud on väga inspireerivad,” ütles Hiiumaa ametikooli arendus- ja koolitusjuht Signe Leidt. Ta rääkis, et nad on inimesed, keda oma töös ja tegemistes eeskujuks võtta, sest nende silmad säravad. “Loodame, et meie rajad ka edaspidi kattuvad,” sõnas Leidt.
TÕN on elukestva õppe propagandaüritus, mille ajal võimendatakse kõike, mis seostub inimese täiskasvanueas õppimise ja arenemisega. Selleaastane TÕN lõpeb täna Tallinnas peetava XVIII täiskasvanuhariduse foorumiga teemal “Kuidas sobitada kokku täiskasvanu tahtmised, tööandja vajadused ja koolitajate poolt pakutav õpe?”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411