Teisipäev, september 30, 2014
 

Piimapukk kui endisaegne feissbuuk

Helja Kaptein
21. septembril avasid Kassari haridusseltsi liikmed ja külalised, kokku oma 70 inimest, Lepa Anna ehk Anna Sooba 120. sünniaastapäevaks sümboolse piimapuki.
“Anna ja Volli padaajamise pukil” saab istuda ja jalga puhata ning selt avaneb vaade Hiiumaa muuseumi Kassari ekspositsioonimaja õuele.
Miks pukk just nende nime kannab? Aga sellepärast, et Anna kirjutas kuulsaks just Voldemar Panso oma raamatus “Naljakas inimene”.
Pukki ilmestabki piimanõu, millel Kassaris suvitanud Voldemar Panso kirjutatud värsid:  “Parem on linna piima vidada,/ parem on kontoris raamatut pidada,/ kui augustis Kassaris elada./ Elusse armuda armunult vilistada./ Ja äkki tunda – /lõpp,/ ärasõit!/ Ptüi!!!”
14. august 1960.
“Luuletuse valisime põhjusel, et see kirjeldab kõige paremini mõnusat Kassaris olemise tunnet ja seda kui raske siit on lahkuda,” selgitas Kassari haridusseltsi liige Liisi
Kummer-Leman.
Tema sõnul oli piimapukil külainimeste oluline suhtlemiskoht, kuna just seal juures said inimesed kokku oodates, millal piimaringil piimaauto kohale jõuab.
“Töörabamisele vahelduseks sai seal ikka igasugu pada aetud,” selgitas Kummer-Leman ja võrdles ajalooks saanud piimapukke tänapäevase feissbuukiga: “Tänapäeval on seesugune kokkusaamise trend asendunud facebookiga, kus aetakse pada tänapäevastel teemadel reaalajas üldse kokku saamata.”
Just seepärast pidas selts oluliseks meenutada piimapuki rajamisega seda, kuidas vanasti asju aeti.
Puki avamisega jätkas selts tava paigutada Kassari saarele kuulsate kassarlaste mälestuseks pinke. Eelnevalt on pingid rajatud Ott Arderi (saate “Iga pink räägib loo” raames), Marie Underi, Aino ja Oskar Kallase auks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411