Teisipäev, september 23, 2014
 

Natuke Hiiumaad jõudis Paidesse

Eestimaal ringlev ja Hiiumaadki külastanud eriline näitus “Alustatud 1970” jõudis septembris Paidesse. Teiste, 1970. aastal Tartu kunstikoolis oma kunstnikuteed alustanute tööde hulgas on ka Liia Lüdig-Algvere Hiiumaa-ainelised akvarellid ja õlimaalid.
Näitus koondab teoseid Tartu kunstikoolis alanud loometeedelt. 1970. aastal õpinguid alustanud ja siis üle Eesti laiali läinud kunstnike omavaheline suhtlus sai uue hoo sisse 2010. aastal kui möödus 40 aastat õpingute algusest. Siis kutsus Hiiumaal elav maalikunstnik Liia Lüdig-Algvere  kursusekaaslasi kokku saama ja ühist näitust tegema. Nii avatigi
2010. a augustis Sõru muuseumis esimene ühisnäitus pealkirjaga “Alustatud 1970”, kuhu oma loometöid tõi üheksa autorit-kursuslast. Samas lepiti kokku, et ühisnäitusi jätkatakse.
2011. aastal täitus Tartu kunstikoolil 60. tegevusaasta ja kooli direktor Kadi Kreis kutsus vilistlasi koos näitusega uude koolihoonesse Eha tänavas. Seal said autorid kokku veebruarikuus ja väljapanek kujundati 13 autori loomingust.
2012. aastal oli Võrumaa muuseumis avatud näitusel 11 autori tööd. Mullu augustis-septembris oli näitus Paide kultuurikeskuses ja vaatamiseks 16 kursusekaaslase looming. Tänavu jaanuaris oli kaheksa osalejatega näitus Tartus Annelinna raamatukogus. See näitus äratas Liia Lüdig-Algvere tähelepanu ja tema korraldusel jõudis ka kahte Hiiumaa kooli, Emmastesse ja Kärdlasse. Tänavu augustis jõudis Jõhvi ja sealt edasi Paidesse. Pildil on Aime Andressoni kujundatud näituseplakt, millest selgub, et tegemist on samanimelise näituse viienda variatsiooniga.
Näitusepindade valikul lähtuvad autorid sellest, et väljapanekud jõuaks võimalikult erinevatesse paikadesse, nagu kunstnikud isegi omal ajal erinevatest maakohtadest Tartusse õppima sõitsid.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411