Teisipäev, september 30, 2014
 

Mägedeta Hiiumaalt on sirgumas andekaid rattureid

Indrek Kutser
Kuigi Hiiumaal pole ühtegi rattaklubi ja saarel puuduvad mäed, võivad mõne aasta pärast sealt pärit sportlased suuri tegusid teha.
Noorteklassides on kamaluga medaleid võitnud Indra ja Karmo Kutser ning Robin Pruul.
Isa Indreku näpunäidete järgi treenivad Indra (13) ja Karmo Kutser (14) on tänavu tulnud oma vanuseklassis vastavalt kolme- ja neljakordseks Eesti meistriks. “Laste tulemused on viis aastat väldanud rämeda töö tulemus,” ei salanud otsekohese ütlemisega IndrekKutser. Tema sõnul süstisid rattapisiku lastesse kevadine Kõrgessaare rattasõit ja traditsiooniline Emmaste rattamaraton.
Kuna Hiiumaal rattaspordis noortegruppe pole ja maastik on tasane, on Indrek Kutser sunnitud treeningutel kõikvõimalikke nippe välja mõtlema. “Koormuse lisamiseks olen nööriga ratta taha autokummi kinnitanud, veel sõidame rannas liiva sees lõike. Üritame kohalikest oludest maksimumi võtta. Samas kogeb õlg-õla tunnet ainult võistlustel ja seetõttu olemegi arengu huvides panustanud kõikvõimalikele sarjadele. Aastas kulub varustuse ja reisimise peale ulmeline summa. Ei julge numbreid avalikult välja öeldagi.”
Indral ja Karmo Kutseril on vanuse täitudes kavas haridus- ja sporditeed jätkata Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaalis.
Mõlemad on end juba kirja pannud 11.–12. oktoobrini peetavale Hiiumaa rattanädalavahetusele. Esimesel päeval toimub esimest korda Kaugeima Neeme Sõit, mis kujutab endast olümpiakrossi formaadis mägirattasõitu maalilises Ristna looduses. Võistlusdistantsil sõidetakse üks tund 6 km pikkusel ringil. Matkasõidul läbitakse sama ringi kaks korda.
12. oktoobril leiab aset Emmaste 13. rattamaraton. Võistlusdistantsi pikkus on 45 km (3 ringi pikkusega 15 km), matkasõidul osalejad läbivad ühe ringi. Mõlemal päeval toimuvad ka lastesõidud.
“Soovitan kõikidel rattasõpradel Hiiumaale sõitma tulla. Harrastajatel on paljude võistluste trassid pähe kulunud. Hiiumaa rajad pakuvad neile kindlasti mõndagi uut,” kinnitas Indrek Kutser.
Soodushinnaga registreerimise esimene voor lõpeb teisipäeval, 30. septembril.

Aerobike
Cycling Agency

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411