Teisipäev, september 16, 2014
 

Kas Hiiumaa noormehi orienteerumine ei köidagi?

Märt Maripuu
Neljapäeval viidi Malvastes läbi neidude ja noormeeste orienteerumise lühiraja meistrivõistlused vanuseklassis MN16.
Kui neidude seas tuli medalite nimel pingutada, lugeda täpselt kaarti ja kiirelt joosta, siis noormeeste arvestuses piisas kullaks vaid raja läbimisest. Nimelt osales vaid üks noormees,
Kustu Künnapas, kes 2,5 km 8 kontrollpunktiga raja läbis ajaga 35.28.
Tütarlapsed läbisid sama raja. Kiireim oli ja maakonna meistriks tuli Siiri Talts ajaga 26.38. Talle järgnesid Marta Eller ajaga 28.35 ja Maria Eller ajaga 32.45. Osalejaid oli kokku kuus.
Ka koolinoorte meistrivõistlustel jäi poiste arvestuses mitmes vanuseklassis medalikomplekt või täiskomplekt välja jagamata. Samas on orienteerumisneljapäevakud rahvarohked.
Kindlasti ei vähenda osalejate vähesus võitja(te) tiitli väärtust, aga küsimusi tekitab. Ja mitte ainult Hiiumaa, vaid Eesti kontekstis.
Nimelt toimusid laupäeval sealsamas noorte kotkaste vabariiklikud orienteerumise meistrivõistlused. Peakohtunik, orienteerumistreener Anu Saue lasi oma treeninggrupi tüdrukutel n-ö kontrolljooksu teha enne võistlust. 11aastane Eliise Kesküla läbis pika raja, kus asus võistlema vanem grupp ehk noored kotkad vanuses 13–17, kiiremini kui ükski noormees seda hiljem teha suutis.
Ehk siis noormehed ei oska lihtsalt orienteeruda? Rajameister Toivo Saue ütles noorte kotkaste võistluse kontekstis, et selline mulje jääb küll, et põhitõed on selgeks tegemata.

HERGO TASUJA

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Jüri Kurm

    Kahju küll,et noored mehed enam looduses pingutada ei taha.Mis parata,aeg annab vastuse.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411