Reede, september 19, 2014
 

Juhiluba saab vahetada Maanteeameti e-teeninduses

Eilsest saab vahetada juhiluba ka Maanteeameti e-teeninduse keskkonnas. Kui sõidukijuhil lõppeb loa kehtivusaeg, ei pea ta selle toimingu jaoks liiklusregistri büroosse minema. Ka on e-teeninduses vormistatud juhiloa vahetus tunduvalt odavam – 20 eurot tavalise 26 euro asemel.
Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Toivo Kanguri sõnul on juhiloa vahetamine e-teeninduses mugav ja lihtne ning säästab aega. “Juhiluba võite vahetada sõltumata ajast ja kohast, näiteks kasvõi hilja õhtul või puhkepäevadel kodus olles,” selgitas Kangur.
Varem pidi juhiloa vahetaja alati tulema kohale büroosse, kus ta suunati fotoboksi fotot tegema ning seejärel tuli tal klienditeenindajale esitada paberkandjal tervisetõend ning muud dokumendid.
Maanteeameti e-teeninduse keskkonda
http://eteenindus.mnt.ee/ kasutades jäävad kõik eelpool toodud tegevused ära. Foto juhiloale saab üleslaadida isikut tõendavate dokumentide andmebaasist ning riigilõivu saab tasuda sealsamas e-teeninduse keskkonnas. Kui tervisetõend on kehtiv, siis saabki juhiloa vahetuse ära vormistada.
Uue juhiloa kättesaamiseks võib kasutada postiteenust ning juhiluba saadetakse lihtkirjana postkasti.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411