Reede, september 26, 2014
 

Hiiumaa Rajaleidja keskus pidas avapidu

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Rajaleidja keskused üle Eesti avasid uksed juba septembri algul, aga avapidusid peeti alles üleeile – nii ka Hiiumaal.
Hiiumaa Rajaleidja keskuse päralt on nüüdsest Hiiumaa teavitamis- ja nõustamiskeskuse HUPS esimese korruse ruumid. Nende õdusate seinte vahele olidki end ära mahutanud avamispeole tulnud pea poolsada õnnitlejat.
Videotervituse saatis haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, kes ütles, et iga inimene vajab aeg-ajalt tuge, eriti aga kehtib see noorte kohta. “Loomulikult on noorte toetamisel oluline roll perekonnal ja koolil, aga kindlasti lasub vastutus ka linnal ja riigil,” ütles ta.
Tema soovitus oli, et üleriigilise võrgustiku Rajaleidja keskused ei tohiks olla ainuüksi teenusepakkujad hättasattunuile, vaid ka nõuandjad koolile ja lasteaiale, õpetajale, lapsevanemale ja koolijuhile.
SA Innove juhatuse liige Robert R. Lippin pani keskuse töötajatele südamele, et just nemad on need, kellest sõltub lastele ja noortele suunatud teenuse kvaliteet.
Innove programmijuht Linde-Riin Hallimann avaldas lootust, et keskusesse leiavad tee paljud ning palus seda soovitada abivajavatele sõpradele-tuttavatele.
Hiiu maasekretär Piret Sedrik viitas, et samades ruumides tegutsenud Hiiumaa teavitamis- ja nõustamiskeskus HUPS andis Rajaleidja keskusele tugeva põhja ning et suur osa töötajaist, kes alustavad uues asutuses, on varem töötanud HUPSis. Sedrik avaldas heameelt, et HUPSi maja on nüüdseks saanud suurema sisu kui see oli varem ning kahe asutuse spetsialistid saavad teha koostööd ja üksteist täiendada ning sellest võidavad meie lapsed.
Maakondliku Rajaleidja keskuse tööks on karjääri- ja õppenõustamisteenused, maakonna nõustamiskomisjoni töö ja osalemine üleriigilise nõustamiskomisjoni töös, teenuseid edendavate maakondlike projektide algatamine ja teenustega seotud maakondliku koostöö koordineerimine.
Sihtasutus Innove, mille alla Rajaleidja keskused kuuluvad, on üld- ja kutsehariduse valdkonna ning hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411