Esmaspäev, september 15, 2014
 

Heiki Nabile kolmas MMi medal

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kahekordne maailmameister Heiki Nabi võitis maadluse maailmameistrivõistlustelt Usbekistanis kolmanda medali, seekord pronksi.
Nabi ise jäi tulemusega rahule, nimetades edu pandiks kõva mahvi trennides – tegi ju sportlane sel suvel üle nelja kuu tugeva koormusega trenni ja see kandis nüüd vilja.
“Jäin maadluse ja pronksmedaliga rahule. See oli kahtlemata võidetud pronks. Tegin päeva jooksul vaid ühe vea, või õigemini üllatas türklane mind, kui võttis sügava haarde ja hakkas tõstma. Tavaliselt raskekaallased nii ei tee, vaid üritavad üle vedada, mille vastu ma end kaitsesin,” muljetas Nabi PM Sport veergudel. “Vastupidavus oli mul väga hea, jõudsin maadelda,” ütles Nabi, lisades samas, et “särtsu” võinuks see-eest rohkem sees olla.
Nabi treener Henn Põlluste tõi samuti välja, et medali nimel tehti tugevat tööd. Ta ütles Vikerraadiole antud usutluses, et “Heiki on selle nimel palju vaeva näinud ja medali järele Taškenti ka sõideti”. Tõsi, unistati kullast, aga ka pronks pakkus rahulolu.
Kuni 130 kg kaaluvate meeste hulgas võistlev Nabi oli avaringis vaba ja alistas teises ringis valgevenelase Kiryl Hrõšanka punktidega 4:0.
Veerandfinaalis kohtus eestlane tituleeritud türklase Riza Kayaalpiga ning pidi maailmameistrilt ja neljakordselt Euroopa meistrilt vastu võtma 0:4 kaotuse.
Kuna türklane pääses poolfinaali võiduga finaali, oli Nabil lohutusringi võidu kaudu võimalus jõuda veel pronksmedali kohtumisele. Seda eestlane ka suutis, alistades ungarlase Balint Lami 3:1.
Ühtegi heidet pronksimatšis ei tehtud, Nabi sai punkti tänu vastase teisele hoiatusele passiivsuse eest. Bulgaarlane Lyubomir Dimitrov pandi matši jooksul parterisse kahel korral ja Nabi ühel korral.
Seekord võitis raskekaalu MMtiitli kahekordne olümpiavõitja ja nüüd juba viiekordne maailmameister, kuubalane Mijain Lopez.
Hiiumaa vägilane võitis tiitlivõistluste medali kolmandat aastat järjest. 2012. aasta Londoni olümpial teenis ta hõbeda ja mullu tuli pärast iraanlasest võidumehe diskvalifitseerimist maailmameistriks. Aastal 2006 võitis ta oma esimese MMtiitli.

HERGO TASUJA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411