Teisipäev, september 2, 2014
 

Haldreka sigala tehakse maatasa

kinnisvara.ee
OÜle Tiriandre määrati augustis keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) otsusega 31 150eurone toetus Emmaste vallas Farmi kinnistul asuva Haldreka sigalakompleksi (pildil) lammutamiseks. Ettevõte sai esialgu pakkumise hoonete lammutamiseks 56 948 eurot. Pärast uue ja soodsama hinnapakkumise saamist sõlmis ettevõte KIK-iga lepingu, mille kohaselt on tegelik toetussumma 23 007 eurot. Raha kulub hoonete lammutamiseks ja lammutusjääkide utiliseerimiseks.
Ettevõtte juhatuse liige Alice Leetmaa rääkis, et lammutamise tulemusena tekkivad materjalid, nagu bituumen, eterniit, värvitud puit jms utiliseeritakse jäätmejaamas, kivimaterjal ja betoon kasutatakse pinnasetäiteks samal objektil ja osa puitmaterjalist läheb kütteks.
Lõplik lammutamiseks ja jäätmete koristamiseks kuluv summa selgub Leetmaa sõnul alles siis, kui projekt on ellu viidud.
Leetmaa lisas, et pooleldi lagunenud ja kohati ka ohtlike hoonete lammutamisega tahetakse parandada maastikupilti, kuid konkreetseid tulevikuplaane, mida selle kinnistuga edaspidi peale hakata, veel tehtud ei ole.
Haldreka sigala lõpetas töö 90ndate aastate algul ja sellest saati on hooned seisnud tühjana. Emmaste vald müüs sigala OÜle Tiriandre 2007. aastal, 2009. aastal oli hoonetekompleks koos 9,5 ha suuruse krundiga müügis. Kinnisvara.ee mitteaktiivsest kuulutusest selgub, et tol ajal oli kinnistul elektrivõimsust 400 A, lisaks sigalakompleksile asus seal biopuhasti ja kaalumaja koos töötava 10 tonnise kaaluga. Metsamaad, peamiselt raieküpset metsa, oli kinnistul 3,5 ha ja sigala asub vaid 1,5 km kaugusel merest.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411