Teisipäev, september 2, 2014
 

GoBus võtab kasutusele ühiskaardi

AS GoBus teatas, et võttis kasutusele ühiskaardi, millega saab ettevõtte kaugliinidel sõita sularahata ja soodushinnaga. Bussifirma arendusdirektori Kuno Kogeri sõnul on see GoBusi kontaktivaba transpordikaardi kasutuselevõtu esimene etapp. Järgmisena on kavas varustada uue piletimüügisüsteemiga maakonnaliinide bussid.
ASi GoBus ühiskaart kehtib maksevahendina juba Tallinnas, Harjumaal ja Kohtla-Järvel. Üle Eesti lisandub piirkondi vastavalt sellele, kuidas minnakse üle uuele kontaktivabale kaardisüsteemile.
Kaugliinibussides sõidu eest tasumiseks tuleb laetud kaart esitada bussijuhile, kes kontrollib makseterminali abil kontojääki, ja kui arvel on piisavalt raha, väljastab soodushinnaga sõidupileti. Linnade ühissõidukites asetatakse kaart valideerimiseks kontaktivabale pinnale.
ASi GoBus kontaktivabad kaardid on müügil kaugliinibussides ja neid müüakse ka ASi GoBus kontoris Kärdlas.
Bussides ja müügipunktides saab kaarte laadida, lisaks keskkonnas pilet.ee näidatud viisil – internetipanga, mobiil- või lauatelefoni kaudu. Bussides võib kaardile laadida 10, 20 30 või 40 eurot, muul moel 2, 5, 10 ja 20 eurot.
Selleks et saada ühistranspordis kehtivaid soodustusi, tuleb kontaktivaba kaart isikustada. Kuna süsteem võimaldab omada vaid ühte isikustatud ühiskaarti, siis saab juba olemasolevat muu piirkonna kaarti kasutada ka GoBusi bussides ja vastupidi. Kaarti on kõige mugavam isikustada keskkonnas pilet.ee. Uut kaarti isikustades kaotab eelmine automaatselt kehtivuse.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411