Reede, august 15, 2014
 

Vjatšeslav Leedo kattis VL kahjumit

Saaremaa ettevõtja Vjatšeslav Leedo ainuomanduses olev haldusfirma Holostovi Kinnisvarahaldus maksis OÜ Väinamere Liinid (VL) aktsiakapitaliks 3 miljonit eurot.
Suunatud emissiooni tulemusena kuulub nüüd 51 protsenti Väinamere Liinide aktsiakapitalist Saaremaa Laevakompaniile ja 49 protsenti Holostovi Kinnisvarahaldusele. Mõlemad ettevõtted on  Leedo ainuomanduses.
Leedo sõnul oli täiendav rahastamine vajalik, et viia VL kapital vastavusse äriseadustiku nõuetega. “Väinamere Liinid on viinud viimase nelja-viie aastaga saarte ja mandri vahelise parvlaevaliikluse uuele tasemele, mida on märganud kõik saarte külastajad. Operaatorfirma jaoks on see tähendanud suuri investeeringuid ja kahjumi talumist. Uute konkursside eel on iseenesest mõistetav, et omanik paneb laevaliikluse arengusse raha juurde. Antud hetkel toimub see mujal ettevõtluses teenitud vahendite arvelt,” on Leedo sõnum kirjas välja saadetud pressiteates.
Kahjumi tõttu oli ettevõtte omakapital langenud alla nõutava 50 protsendi aktsiakapitalist ja omanikul tuli raha juurde panna, et kvalifitseeruda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avaliku liiniveo teenindamiseks korraldatud laevahankel.
Kahjumist teatas Väinamere Liinid nii mullu kui 2012. aastal, 2013. aasta majandusaasta aruannet Krediidiinfos eile veel avalikustatud polnud.
Mullu septembris kirjutas Äripäev, kuidas Väinamere Liinid on kahjumis, aga laevade omanikud teenivad suurt tulu.
Äripäev selgitas erinevate ettevõtete aruannete põhjal, et laevade suuromanik Olav Miil kulutab laevalaenude põhiosamaksetele ja intressile aastas kokku pea 7 miljonit eurot, kuid edasi rendib ta laevu kõrge intressiga, mille eest saab aastas üle 11 miljoni euro.
Laevade kapitalirendi leping on sõlmitud aastani 2026, mis tähendaks, et intressi vahe tõttu võidaks Miili firmad selle ajaga järgnevate aastate jooksul kolme laeva pealt 56 miljonit eurot.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kuulutas 30. juunil avaliku liiniveo teenindamiseks Rohuküla–Heltermaa ja Kuivastu–Virtsu parvlaevaliinidel välja rahvusvahelise hanke. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 15. september.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411