Teisipäev, august 19, 2014
 

Veel üks häbiplekk

Eesti Post, nüüdse nimega Omniva, müüb Kärdla postimaja juba enam kui neli aastat. Veel kauem, juba kümmekond aastat, olid korrast ära postimaja kõnniteed. Tubli, et nüüd need korda tehakse – see on ettevõtte poolt elementaarne viisakus oma klientide suhtes.
Õhku jääb küsimus, miks see küll nii palju aega võttis ja miks raha jagus vaid ühe kõnnitee plaatimiseks.
Rahapuudust ei peaks meie postiettevõttel ju olema – mulluseid kasuminumbreid pole veel teada, aga 2012. aastal puhaskasum kahekordistus olles 2,52 miljonit eurot. Aasta varem oli see 1,2 miljonit eurot.
Lootus, et keegi postimaja ära ostab ja postiettevõtte sellesse edasi üüriliseks jätab, vist väga suur ei ole. Seepärast peaks hea peremees ikka ise oma ukseesise korras hoidma, mitte ootama kuni mõni külastaja oma luud murrab või ajaleht sellest kirjutab.
Kärdlasse on nüüd jäänud veel üks niisugune häbiplekk – sihtasutus Tuuru maja trepp, mille lahtistel ja purunenud plaatidel on inimesed kukkunud ja vigastadagi saanud. Ainsaks ohutusabinõuks pulkade küljes rippuv lint.
Mida maavalitsus, sihtasutuse asutaja ja omanik, küll ootab – kas kahjunõuet kindlustuselt mõne trauma tagajärgede hüvitamiseks?
Rääkimata sellest, et liikumispuudega inimesed ajast ja arust treppi mööda majja ei pääse, on lihtsalt piinlik  maja külastajate ees – ja neid käib siin Jaapanist Ameerikani.

19. august 2014.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411