Reede, august 15, 2014
 

Tugev vihm katkestas teetööd

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Riigimaantee Heltermaa–Kärdla–Luidja 2,5 kilomeetrisel Kärdla linnalõigul käisid eile ja üleeile pindamistööd. Eesti Teed AS tehtava töö katkestas kolmapäeva õhtul suur sadu.
Ettevõtte Lääne piirkonna juhataja Üllar Seeman selgitas, et pindamistööde ettevalmistust ja töid alustati kuival ajal ja katkestati vihmasaju alguses. “Sadu oli väga tugev ja selleks, et vihmavee mõjul bituumenemulsioon välja ei valguks, puistati juba pinnatud osale liiva,” ütles Seeman.
Kuna bituumen oli veel kuivamata, juhtus mõnes kohas ka seda, et autorattad lõid killustiku tee pealt minema. Seeman kinnitas, et kõik pindamise käigus tekkinud defektid, mis peale lahtise täitematerjali eemaldamist ilmsiks tulevad, kõrvaldatakse töövõtja poolt ja töödele kehtib garantii kaks aastat. Pindamistöid jätkati peale katte kuivamist.
Ka maanteeameti Lääne regiooni juhtivspetsialist Hannes Vaidla ütles, et pindamistööd sõltuvad väga suurel määral ilmast. “Kui ilmataat on sõbralik ja kõik sujub plaanipäraselt on tööd tänaseks [eilseks – toim] lõpetatud ja reede õhtuks võetakse maha ka kiiruspiirangud,” ütles Vaidla.
Teekatet on vaja pinnata selleks,, et teekate ja selle hõõrdevõime säiliks. Kuna maantee katte pealmine kiht kulub nii sõitmise, teehoolduse kui ilmastiku mõjul, on seda vaja uuendada vastavalt liikluse intensiivsusele viie kuni kuue aasta tagant. Kogu pinnatud ala markeeritakse uuesti esimesel võimalusel.
Tööde lepinguline kogumaksumus on 84 700 eurot ja selle raha eest pindab AS Eesti Teed Saare- ja Hiiu maakonnas kokku 59,6 km riigimaanteid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411