Teisipäev, august 19, 2014
 

Tubli eurotehnika kasutaja Aare-Villu Kattel

ERAKOGU
Laupäeval kuulutati Vango puhketalus toimunud metsamajandajate kokkutulekul välja parim metsamajandaja 2014 – austava tiitli sai tänavu Hallan Muusikus Lääne-Virumaalt. Hiidlastest pälvis ühe kuuest eriauhinnast metsamajandaja Aare-Villu Kattel.
“Aare-Villu Kattel võtab metsamajandamist tõsiselt ning panustab selle heasse käekäiku.
Oma metsast saadud puidule annab taluperemees uue elu ehitades – vastse elumaja ja selle juurde kerkivate abihoonete ehitamiseks on kasutatud peamiselt oma metsast saadud puitu. Lisaks teeb metsaomanik küttepuid.
Aare-Villu on tarmukalt ära kasutanud ka erinevad eurotoetuse võimalused – eelkõige vajaliku tehnika ostmiseks. Seda kasutab ta nii oma metsa majandamiseks kui ka teenuste osutamiseks ümberkaudsetele metsaomanikele,” on Katteli teened loetletud sündmuse pressiteates.
Tubli metsauuendaja tiitli pälvis Maret Soobik Viljandimaalt, tubli metsale uue võimaluse andja  nimetuse Madis Kinks Valgamaalt, tubli pärandkultuuri hoidja ja loodushariduse edendaja nimetuse Priit Adler Lääne-Virumaalt, tubli teedeehitaja oli Roman Šmeljov Ida-Virumaalt ja tubli noore metsa hooldaja Arvo Kruup Raplamaalt.
Tänukirja said ka metsaühistud, mis aastaid aktiivselt tunnustamise väärilisi metsaomanikke konkursile esitanud: Viru-Lemmu metsaselts, Hiiumaa metsaselts, Valgamaa Erametsaühing, Vardi Erametsaselts ja Iisaku metsaühistu.
Parima metsamajandaja konkurss on jätk 20 aastat toimunud talumetsamajandajate konkursile ja seda korraldab Eesti Erametsaliit.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411