Teisipäev, august 26, 2014
 

Suur kaotus – turvalisus

“Ma ei ole rahul sellega, et ma ei ela enam turvalises linnas!” Nii sõnastas oma kaotuse Kärdla elanik Ivar.
Tema sai oma majapidamises korduvalt vargil käinud päti kätte keldrisse seatud lõksu abil. Selleks oli Kozeli õlle kast, milles veega täidetud õllepudelid. Hiiu Lehes ilmus varga ja kasti otsimiskuulutus ning head inimesed teatasid, kelle juures kasti nähti.
Ivari ja tema naabri majapidamises on pätid sel suvel käinud korduvalt. Iga kord, kui on olnud midagi võtta, on see ka kaasa haaratud. Viimasel korral lõi varas õllekasti kättesaamiseks lukustatud keldriukse sisse koos piitadega. Polnud abi ka sellest, et omanik oma vara turvas nagu politsei soovitab.
“Mulle on nüüd asi selge, kuigi kohus teda süüdi mõistnud pole,” nentis Ivar. Kui ta algul arvas, et ehk on varaste puhul tegemist “külalisesinejatega”, siis nüüd on talle selge. Need nn püsivargad ei tule ei mandrilt ega mujalt saarelt, nad elavad siinsamas Kärdlas. See, kes õllekasti varastas, näiteks Pae tänaval.
Tema arvates pole niisuguseid napsilembeseid varganägusid Kärdlas palju, paar-kolm-neli tükki ehk. Kuid nad lähevad aina ülbemaks, sest keegi ei sea nende sigadustele piire.
“Leian, et politsei ja kohalik omavalitsus peavad peeglisse vaatama, miks me ei ela enam turvalises linnas,” leiab Ivar.
Tänases lehes selgitab politseijuht Argo Tali kuidas ühe püsivarga süüteod tasapisi suuremaks kriminaalasjaks kogunevad.
Ta tõdeb, et politsei ei saa kedagi kinni panna. Ainult kohus saab. Jah, nii on.
Aga kui jääda varga paturegistrisse aina lisanduvaid kuritegusid ootama, kerkib küsimus, millal saab kuritegude loetelu piisavalt pikk, et varas kohtusse saata ja vargused ometi kord lõpeks?

26. august 2014

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411