Teisipäev, august 5, 2014
 

Rahulikult rahvusvaheline sündmus

52 protsenti Hiiu Lehe minigallupile vastanuist kinnitasid, et kohvikutepäev on Hiiumaa suve kõige populaarsem sündmus.
Äsja sai see läbi ja nüüd võib täie kindlusega öelda, et tegu on ülehiiumaalise ja rahvusvahelise peoga. Leedulased olid kohal põrnikatega, lätlased puhkpilliorkestriga ning Jõuluvanade keemiakohviku Lumivalgekesele loeti ette salme lisaks hiiu ja eesti keelele ka soome, rootsi, saksa, inglise, vene ning prantsuse keeles.
Kuigi Hiiumaal oli nädalavahetusel rahvast palju, möödus nädalalõpp politsei jaoks suhteliselt rahulikult. Oli paar kiiruseületamist, tabati üks joobes juht ja toime pandi avaliku korra rikkumine – üks purjus mees jõudis kahes kohvikus häirida oma käitumisega nii personali kui ka teisi külastajaid. Lisaks anti teada kahe jalgratta kadumisest, kuid ilmselt kasutati neid ühest punktist teise sõitmiseks ja oma jalavaeva vähendamiseks, sest praeguseks on jalgrattad omanike juures tagasi.
Rohkem tööd oli Hiiumaa haigla erakorralise meditsiini osakonnal, kuhu 1.–3. augustini pöörduti kokku 70 korral. Haigla peaarst Gennadi Aavik ütles, et midagi väga tõsist polnud.
Kui tavaliselt on päevas alla kümne pöördumise, siis suvel on EMOsse pöördujaid alati rohkem, näiteks võrreldes maikuuga oli neid juulis kaks korda enam.
Õnneks on Hiiumaa Läänemaa kõrval ainus maakond, kus tänavusest kuumast suvest pole kirjas veel ühtki uppumissurma – hoidkem siis ujuma minnes jätkuvalt pea jaheda ja kaine ning takistagem purjus sõpru vette minemast.

5. august 2014.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411