Teisipäev, august 19, 2014
 

Postkontori esine kõnnitee saab korda

HARDA ROOSNA
Esmaspäeval olid töömehed ametis Kärdla postimaja esise lombi likvideerimisega – katkine asfalt, mille aukudesse kogunes igal sügisel vesi, võeti üles ja asemele pannakse tänavakividest kate.
Postimajale saab ligi kaht teed pidi: Uuelt tänavalt sisse pöörates ja otse Konsumist mööda tsementplaatidest tehtud teed.
Hullus seisus on Eesti Postile, nüüdse nimega AS Omniva, kuuluva üldkasutatava hoone ees olev kõnnitee olnud juba kümmekond aastat. Seepärast kasutasid postkontorisse minejad otseteed, kust sai läbi kuiva jalaga. Paraku olid ka selle betoonplaadid juba üsna katki. Jaanuari lõpus, pärast seda kui üks inimene oli katkistel plaatidel kukkunud, suleti otsetee kahe hoone vahel keelusiltidega.
Odav lahendus
Nüüdseks on otsetee, mis viib Konsumist postkontorisse, uuendatud. Paraku on sel vaid lihtne kruusakate. Praegu teeb seal töid kahe noore hiidlase, Kaspar Kibuspuu ja Hebe-Kai Kanni ettevõte OÜ Solarprojekt. Kibuspuu rääkis, et kruus pole tema meelest hea lahendus, kuid postimaja omanikud ütlesid, et kuna postimaja on müügis, ei taha nad seal eriti investeerida ning lasevad teha vaid hädavajaliku töö. “Siit ei pea otse käima, oli nende sõnum,” ütles Kibuspuu.
“Kuna kõnniteeplaadid olid jalakäijatele ohtlikud, võtsime need üles ja asendasime kruusaga. Tee asub Eesti Posti territooriumi sees ning ühe alternatiivina kaalusime ka ülesvõetud plaatide asemele muru külvamist. Otsustasime elanike mugavuse huvides tee siiski säilitada, kasutades selleks võimalikult soodsat varianti,” selgitas AS Omniva kommunikatsioonijuht Erki Varma.
OÜ ERJ Teenused juhatuse liige Harri Tammsalu rääkis, et kõnniteede korrastamisest on juttu olnud pikalt. Ta tegi juba mullu sügisel ettevõttele pakkumise, kuidas majaesist korda saada, kuid omanikud keeldusid. Jaanuaris juhtunud õnnetuse järel paluti tal tee keelumärkidega sulgeda ja juttu oli ka kõnniteede uuendamisest, kuid asi jäi siis soiku.
Pärast seda kui Hiiu Leht juuli lõpus ettevõtte poole järelpärimisega pöördus, läks asjaajamine Tammsalu sõnul kiiremaks ja kuna ta ise kõnniteid ei ehita, soovitas ta töö tellida Solarprojektilt. “Kindlasti oli kasu, et leht sellest kirjutas,” ütles Tammsalu.
Ettevõttele tegi katkiste kõnniteede pärast märkuse ka Hiiu vallavalitsus.
ASile Omniva kuuluv postimaja Kärdlas Uuel tänaval on müügis 2010.aastast.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411