Teisipäev, august 26, 2014
 

Meenutasime kunagist kooliteed

Oli aasta 1952. Tol kevadel lõpetas Palade seitsmeklassilise kooli 29 õpilast – selle kooli suurim lend.
Tänu meie omaaegsete õpetajate Taimi Otsasoni ja Zinaida Lahesalu initsiatiivile kujunes meil välja tore tava – korraldada suviti oma klassi kokkutulekuid.
See kestis aastaid. Kokku tuldi ikka ühel ilusal suvepäeval oma vanasse armsasse koolimajja, kord ka talvel. Üks korraldajaid oli allakirjutanu ja neist kokkusaamistest on jäänud rohkesti mälestusi. Kuid aeg nõuab oma osa ja nii hajus kokkutulekute läbiviimine ajahõlma ja viimastel aastatel neid enam ei toimunud.
Kuid kohtumiste vaim elas edasi. Nagu meie klassi noorim õpilane ja kauaaegne Kärdla keskkooli õpetaja Helve Rakkaselg räägib, hakati temale sel suvel ettepanekuid tegema korraldada Palade kooli 1952. a lõpetajate kokkutulek. Nii saigi see teoks 11. augustil Kärdlas, kus varemgi meie kokkutulekuid peetud.
1952. aastal lõpetas Palade kooli 29 õpilast, neist 15 tüdrukut ja 14 poissi. Tänaseks on elavate hulgas meist veel vaid 12, 10 naist ja 2 meest. Kuna need arvud on suhteliselt väikesed ja osa naisi mööda Eestimaad laiali, loeksin nad siinkohal hea meelega üles: Linda Pihlamets, Helbe Laupä, Helve Rakkaselg, Laine Kiin, Aime Juurik, Milvi Täpsi, Salme Jõgi, Vaike Männamaa, Vaike Juhe, Malle Remmelkoor, Endel Rist ja Endel Saar.
Seekordne kokkusaamine läks heas meeleolus ja jättis kõigile meeldiva mulje. Mis edasi saab ja kas kohtume edaspidi veel ühiselt, selle küsimuse otsustamise jätsime delikaatselt tuleviku peale – küll aeg näitab.

ENDEL SAAR
Kunagine Palade kooli õpilane

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411