Reede, august 1, 2014
 

Leedo kolemaja jäi muinsuskaitse pihtide vahele

Valmar Voolaid
Muinsuskaitseamet algatas 10. juulil järelevalvemenetluse Vjatšeslav Leedole kuuluva Holostovi Kinnisvarahalduse hoonete avariilise seisukorra suhtes, kuna inspektorite paikvaatlus Kuressaares aadressil Garnisoni 3 ja 3a tuvastas kõigest 20 minutiga tosin seaduserikkumist.
Majad aadressil Garnisoni 3 ja 3a koos abihoonega lagunevad, selles pole kahtlustki.
Vjatšeslav Leedo, kes eelistab kodumaja katusel muru kasvatada, kogub Garnisoni 3 krundil asuva hoone sademeveerenni huumust ja kasvatab seal taimestikku. Majaseina ääres aga sirgub nõgeseid ja võsa.
Hullem lugu on sama maja korstnapitsi lahtiste kividega, mis ohustavad möödakäijaid tänaval, seisab muinsuskaitseameti märgukirjas, mis kohustab maja omanikku 1. septembriks kõik kaksteist puudust kõrvaldama.
Leedole kuuluv ajaleht Saarte Hääl on korduvalt juhtinud avalikkuse tähelepanu Kuressaare kesklinnas lagunevatele kolemajadele. Tõsi, kordagi pole juttu olnud Garnisoni 3 ja 3a asuvatest majadest, mis paiknevad linna muinsuskaitsealas. Majaomanik rikub muinsuskaitseseaduse 16. paragrahvi 1. punkti, mis kohustab hoonet selle säilimise huvides remontima.
Paikvaatluse koos fotodega tegid muinsuskaitseameti Saare maakonna vaneminspektorid 8. juulil.
Märgukirjas meenutab amet Leedole, et tal on õigus taotleda toetust mälestise hooldamiseks, konserveerimiseks, restaureerimiseks või optimaalsete tingimuste tagamiseks. Juhul, kui omanik 1. septembriks puudusi ei kõrvalda, on ametnikul õigus teha ettekirjutus ja määrata sundraha.

Arvi Tapver

 

Sildid:

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli

  Kas kirjutis ongi tänase kuupäevaga?

  Aga vaatame siis seda Saarte Häält, mis “kordagi pole juttu olnud Garnisoni 3 ja 3a asuvatest majadest, mis paiknevad linna muinsuskaitsealas”

  Kaks päeva tagasi oli Saarte Hääles kirjutis “Omavoliliselt abihoone ehitanu sai ettekirjutuse”, kus juttu ka Garnisoni 3 ja 3a asuvatest majadest, muinsuskaitse selgitused ja Garnisoni 3-3A haldaja kommentaar samuti juures.

  Hea, et Hiiu Lehe omaniku maja Kuressaares ei ole linna muinsuskaitsealas – https://www.google.ee/maps/@58.255259,22.481178,3a,90y,283.03h,81.44t/data=!3m4!1e1!3m2!1soepBQhBuY_uLntbaxxi_sA!2e0

  EDU! :)

   
   
   
  • Meie Maas ilmus see lugu 30. juulil.

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411