Teisipäev, august 12, 2014
 

Külaselts Hellatempa kutsub kodukanti käima

Helja Kaptein
Tänapäeva kiire elutempo sunnib inimesi vahetama töökohtasid ja elukohtasid. Paratamatult nõrgenevad seosed sünnipaigaga ja tihti ei saa me enam osa naabrirahva rõõmudest ega paku neile tuge nende muredes.
Hellamaa ja Tempa külade inimesi ühendav külaselts Hellatempa püüab 2006. aastast alates koondada rahvast ühistegevuste ja ühisürituste abil süvendama kodupaigatunnet.
Laupäeval, 16. augustil kutsub selts kõiki ennast Hellamaa või Tempa külaga seotud olevana tundvaid inimesi tähistama külade esmamainimise 450 aastat tagasi dokumendis Mantalet opä Dagö bönder Anno 64.
Koguneme kell 15 perekeskuses kuulama Vello Kaskori ettekannet ajaloolistest allikatest ja heietama oma mälestusi küladest koos Valter Voolega.
Hellamaa raamatukokku on kogunenud küladest tehtud vanu fotosid, nüüd vaatasid inimesed oma kodused albumid läbi ja lisa saime ka Hiiumaa muuseumist. Lauri Valdmann pildistas samad kohad üles ja tekkis huvitav pildirida külade muutumisest, mida me saame nüüd näidata.
Vaadata saab ka koduloolisi esemeid ja dokumente. Pakume sünnipäevakooki kohviga.
Kell 17 jalutame küla keskuses, et meenutada kadunud asutusi ja möödunud sündmusi. Kell 19 ootame kõiki oma piknikukorviga kiigeplatsile koos Iiukala bändiga laulma ja tantsima.
Kõik üritused on osavõtjatele tasuta. Tegevusi toetavad Pühalepa vallavalitsus, Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp ja Kohaliku omaalgatuse programm.

Maili Eller
seltsi liige

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411